Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Scena przy stoliku już w poniedziałek. Tym razem na deskach teatru "Magik"

31.05.2022, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Scena przy stoliku już w poniedziałek. Tym razem na deskach teatru "Magik"

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na czerwcową Scenę przy stoliku z tekstem Jarosława Jakubowskiego – „Magik”

 

Samotny, głodny i biedny magik (Mikołaj Ostrowski) w zniszczonym stroju prestigitatora stoi sam na scenie przed publicznością. Wykonuje stare, oklepane sztuczki, które w dodatku mu nie wychodzą. Z drobnych słów i gestów wysnuwa całą swoją historię. Został magikiem, chociaż od dzieciństwa miał problemy z koordynacją ruchów. Wystarczyła mu jednak wiara w siebie i obcowanie
,z magikiem, Canettim, który potrafił sprawić, że zniknął pociąg osobowy wraz, z pasażerami. Magik został jego asystentem i przez cały czas za wszelką cenę próbował rozszyfrować jego sztuczki. Stał się następcą Canettiego, kiedy ten nie wrócił, wykonując swój numer ze wznoszeniem się. Jego zniknięcie sprawiło mu ulgę.


Performance magika zostaje przerwane podczas jego najlepszego numeru - z szafy wychodzi kobieta, która uświadamia mu, że jego sztuczki są żałosne i że musi przestać robić z siebie idiotę, bo nikt poza nim samym nie wierzy w jego sztukę. Nadają sobie nawzajem imiona, czy też raczej pseudonimy artystyczne - Lotta (Ewelina Bemnarek) i Tim. Między kobietą i mężczyzną nawiązuje się bliska więź. Ćwiczą swoje numery do momentu, w którym nie wróci Canetti, a Lotta zostawi dla niego Tima.


Zapraszamy 6 czerwca o g. 18:00
Wstęp: 10 zł
Prawa do sztuki reprezentuje ADiT

 

ETK Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ lol
  Wtorek, 31.05

  "Tym razem na deskach teatru "Magik"". A gdzie w Elblągu jest teatr Magik? Redaktorze może warto czasem przeczytać to co się napisało.

 2. 2
  0
  ~ elblążanka
  Wtorek, 31.05

  Drogi lol!. Krytykujesz innych, a sam w ostatnim zdaniu popełniłeś błąd interpunkcyjny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.321417093277