Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Spotkanie autorskie z Filipem Zawadą

31.10.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie autorskie z Filipem Zawadą

W czwartek, 4 listopada, o godz. 17:00 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie autorskie z Filipem Zawadą, finalistą Nagrody Literackiej Nike za książkę „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”. Ostatnia powieść autora to „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna”. Wstęp wolny.


Filip Zawada – poeta, prozaik, muzyk, fotograf, performer, reżyser i aktor filmów offowych. Autor tomów poetyckich: „System jedynkowy” (1997), „Bóg Aldehyd” (1999), „Snajper” (2004), „Świetne sowy” (2013), „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” (2014), „Nie wiem, jak nazywają się te kwiaty” (2017) oraz książek prozatorskich: „Psy pociągowe” (2011), „Pod słońce było” (2014), „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” (2019), „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” (2021). Książki pisarza były kilkukrotnie nominowane nagród literackich: Nagrody Poetyckiej „Silesius”, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej Nike (finał). Komponuje muzykę do spektakli i filmów, był basistą w zespole Pustki,  tworzył duet muzyczny Indigo Tree, obecnie gra w jednoosobowym zespole ITOITO. Oprócz wymienionych aktywności, trenuje łucznictwo.

 

O książce „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” z opisu wydawcy:
 

Nowa powieść finalisty Nagrody Literackiej Nike 2020.
 

Proza bez filtra.
 

Samolubny i zgryźliwy, szowinista starej daty i samozwańczy mentor. Dziadek Szczepan. Dnie spędza na starej kanapie z ukraińskiego burdelu, a nocami terroryzuje sąsiadów rykiem saksofonu. Tymczasem jego wnuk, bohater tej historii, dopiero wchodzi w świat dorosłych ludzi. Wkrótce się przekona, że spadki mogą być niezwykle kosztowne dla spadkobierców.

 

Filip Zawada, autor „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”, niebanalnie, przejmująco dosadnie i bezczelnie szczerze pokazuje, jak niebezpiecznie jest zgrywać bohatera, w szczególności przed samym sobą. Opowiadając o miłości i przemocy, mistrzowsko balansuje na granicy tragedii i komedii. Udowadnia, że jego głos jest absolutnie niepodrabialny i wyjątkowy w polskiej literaturze.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Książki dobrych myśli – KsiążkoTerapia”

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2301321029663