Czwartek, 16.09.2021, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Dzień św. Anny w dawnym Szpitalu św. Ducha we Fromborku

20.07.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzień św. Anny w dawnym Szpitalu św. Ducha we Fromborku

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Dniu św. Anny, organizowanym przez nasze Muzeum w dawnym Szpitalu św. Ducha we Fromborku (Dział Historii Medycyny).

 

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na "Dzień św. Anny", który odbędzie się w niedzielę (25 lipca) w Szpitalu św. Ducha (ul. Stara 6).

 

Św. Anna była opiekunką chorych i cierpiących, patronowała małżeństwom, matkom, więziom rodzinnym. Była też patronką „dobrej śmierci”. Odrębną funkcję stanowił jej patronat nad kobietami ciężarnymi i położnicami – co było szczególnie ważne w czasach słabej opieki medycznej nad rodzącymi kobietami oraz wysokiej śmiertelności położnic i noworodków.

 

Chcielibyśmy rokrocznie uświetniać tą niezwykłą postać, świętując Jej dzień oraz przypominając jednocześnie o niezwykłym miejscu jakim jest przyszpitalna kaplica pod wezwaniem św. Anny.

 

W tym roku ów dzień wypada w poniedziałek, dlatego przesuwamy uroczystość na niedzielę by więcej osób mogło wziąć w niej udział.

 

Przygotowaliśmy atrakcje dla ciała i dla duszy: stoiska lokalnych firm (zioła i słodkości) oraz wyjątkowy koncert, który będzie zwieńczeniem tego dnia. W niedziele wszystkie Anny zwiedzają Szpital św. Ducha bezpłatnie. Dla solenizantek przygotowaliśmy również mini loterię. Zachęcamy, żeby wziąć ze sobą koc by spędzić ten odpustowy piknik w naszym ogrodzie!

 

Szpital św. Ducha otwarty jest w godzinach: 9:30-17:00 (wtorek-niedziela)
Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

 

 

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.