Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Wystawa Alicji Król wirtualnie. "Wspólny mianownik to świat fantazji i marzeń" (film)

10.04.2020, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wystawa Alicji Król wirtualnie. "Wspólny mianownik to świat fantazji i marzeń" (film)
Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu przygotowało kolejną wystawę plastyczną, którą zwiedzić można on-line. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z twórczością Alicji Król.
 
Wystawa prezentuje graficzne prace dyplomowe artystki, wykonane podczas studiów na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Praca licencjacka pt. „Gierki. Artystyczna talia kart” to nie tylko przewrotny w swej symbolice zestaw kart, ale również autorski system gry. Natomiast magisterska książka „Ostatni zryw. Osobisty sennik artystyczny” to unikatowy zbiór tytułowych fantazmatów w postaci graficznych ilustracji i objaśnień marzeń sennych.
 
Ponadto wystawę wzbogacają obrazy malarskie, rysunki, szkicowniki oraz odbitki grafiki artystycznej w różnorodnych nierzadko łączonych technikach. Wspólny mianownik to świat fantazji, marzeń, snów, spostrzeżeń i przemyśleń.

Wystawa ma na celu skłonienie odbiorcy do spojrzenia w głąb. Oferuje podróż do krainy wyobrażeń, skrytych wzruszeń. Intuicja będzie najlepszym doradcą. Całą wystawę można obejrzeć w formie wirtualnego spaceru – zapraszamy do obejrzenia filmu, który dostępny jest na kanale na youtube -> CSE Światowid

Alicja Król – uczestniczka ponad 20-stu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w kilkunastu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, grafiką warsztatową i cyfrową. Uwielbia łączyć techniki plastyczne, więc wyraża się również poprzez kolaż. Inspiracje czerpie ze świata natury, fantazji i psychologii. Przeplatającymi się motywami w jej twórczości są portrety, cielesność, kobiecość/androgyniczność, roślinność i ptactwo.

Nagminnie kupuje szkicowniki, które cierpliwie czekają, aż nadejdzie ich czas. Okazjonalnie nabywa także rośliny doniczkowe, lecz te jakby na skutek spotkania z nową właścicielką, skracają swój okres żywotności.
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.