Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Smarzowskim

13.12.2019, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Smarzowskim

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym im. A. Munka, ma przyjemność zaprosić na spotkanie filmowe. Piątek trzynastego, o godzinie 18.00 w Kinie Światowid. Zapraszamy gorąco.
 

Ma swoich aktorów, do których wraca. Marian Dziędziel, Arkadiusz Jakubik, Bartłomiej Topa, Jacek Braciak czy Robert Więckiewicz to Jego aktorzy. Ulubione aktorki: Agata Kulesza i Kinga Preis. Właściwie każdy aktor w Polsce chciałby zagrać w jego filmie, ale nie każdy może. Nie podnosi głosu na kogokolwiek i tak też jest na jego planach filmowych. Często chodzi w bejsbolówce i spodniach bojówkach.

O kim mowa?

Ekipa filmowa mówi na niego „Smarzol” albo po prostu „Wojtek”.

Już w ten piątek, trzynastego, o godzinie 18.00 w Kinie Światowid, wspaniała okazja do spotkania wybitnego reżysera, Wojciecha Smarzowskiego, posłuchania historii i anegdot, zadania mu pytania.

Pretekstem do spotkania będzie film „Wesele”, debiut pełnometrażowy reżysera z 2004 roku, który jest filmem wciąż aktualnym. Dynamiczny, pełen zwrotów akcji, chwilami zabawny, ironiczny, błyskotliwie puentujący Polskie przywary, bogaty w warstwie obserwacji obyczajowej, pełen odniesień i prowokacji. Oglądając film Smarzowskiego doświadczamy świata za oknem, gdzie wiejska uroczystość jak soczewka skupia naszą chciwość, prymitywizm i chamstwo w oparach alkoholowej beztroski.CSE "Światowid"

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ w....y elblązanin
  Piątek, 13.12

  mogą grać w jego filmach wielbiciele PO nienawidzący PIS-u .Paszoł won!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.84963703155518