Niedziela, 7.06.2020, Imieniny: Jaroslaw, Robert, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Wernisaż II Ogólnopolskie Biennale Inspiracji Centrum w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

08.11.2019, 14:23:03 Rozmiar tekstu: A A A

Już w renesansie humaniści rozprawiali o potrzebie postawienia w centrum świata człowieka – arbitra elegancji, doskonale orientującego się w kulturze i sztuce nie tylko epoki, w której żył, ale i znającego kulturowy dorobek przeszłości.

II Ogólnopolskie Biennale Inspiracji Centrum z kolei postawiło wielu młodych artystów – estetów przed zadaniem wykonania prac, których motywem przewodnim stała się autorska, plastyczna interpretacja stosowanego w matematyce, naukach społecznych, geografii, używanego intuicyjnie w życiu codziennym, pojęcia Centrum.

Konkurs – odbywający się cyklicznie od 2012 roku - został zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przy współorganizacji Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym przy oraz Stowarzyszenia TalentArt. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Elbląski Pan Maciej Romanowski.

Z szesnastu szkół z terenu całego kraju wpłynęło niemal 200 prac malarskich. Technika i pomysły na wykonanie opus magnum licealistów były zróżnicowane. Uczniowie, w swojej pasji tworzenia, w bardzo ciekawy sposób wyrazili własne wyobrażenie CENTRUM, demonstrując ogromną inwencję twórczą i dbałość o każdy szczegół.

Jury w składzie: prof. Maria Targońska prof. Maciej Świeszewski z ASP w Gdańsku oraz prof. Tomasz Milanowski z ASP w Warszawie przyznało Nagrodę GRAND PRIX w kategorii malarstwo Michałowi Widerskiemu z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu.

I miejsce otrzymały Wiktoria Łopatto i Kateryna Iermolaieva z Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, II miejsce - Małgorzata Szymańska z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu, III miejsce - Paulina Dziąba z Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom składamy gratulacje.

Podsumowaniem i zwieńczeniem konkursu będzie wystawa nagrodzonych prac oraz tych wybranych przez jury Biennale do ekspozycji pokonkursowej. Wernisaż odbędzie się w nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych 14 listopada 2019 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Jest to wyjątkowy moment dla społeczności szkolnej Liceum Sztuk Plastycznych, gdyż – po raz pierwszy – gospodarze konkursu mają możliwość organizacji wernisażu w siedzibie szkoły, w sali wystawienniczo – edukacyjnej, dzięki zakończonej inwestycji Rozbudowa budynku pracowni artystycznych Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym – II etap, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.
Hasło przewodnie tej edycji Biennale w dużej mierze koresponduje z budowlanym zamierzeniem, gdyż nowa przestrzeń wystawiennicza stanie się centrum życia szkolnego i wspierania młodzieżowych inicjatyw.
 

Liceum Sztuk Plastycznych
w Gronowie Górnym

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.