Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Klub Krypra po przerwie zaprasza na jam session

21.10.2019, 14:11:18 Rozmiar tekstu: A A A
Klub Krypra po przerwie zaprasza na jam session
Fot. Michał Skroboszewski

Po ponad miesięcznej przerwie Klub Środowisk Twórczych zaprasza na sesję jazzową. W najbliższy wtorek, 22 października improwizować dla Państwa będą:

Marcin Bożek - kompozytor, aranżer, wykładowca. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie gry na gitarze basowej. Laureat wielu nagród na międzynarodowych konkursach i festiwalach, także za granicą. Współtwórca projektów z gwiazdami polskiego jazzu. Basista Teatru Muzycznego w Gdyni przez ponad dekadę (do 2015). Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo. Założyciel i dyrygent nietuzinkowej "Gdynia Improvisers Orchestra". Ma bogatą dyskografię.

Marcin Janek – saksofonista (także klarnecista i flecista), kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku kierunku jazz i muzyka estradowa, a także Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku historia. Zdobywca wielu nagród. Na stałe występuje z Wojciechem Staroniewiczem, gra w orkiestrze Daniela Nosewicza „White Tie", „Jan Konop Big Band", „Big Band Akademii Muzycznej w Gdańsku" prof. Leszka Kułakowskiego. Okazjonalnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, z Operą Bałtycką, z mistrzem muzyki klubowej DJ-em Tuse, ze światowej klasy artystami np.: wokalista Norm Lewis (USA), pianistka Judy Carmichael (USA), wokalistka Lorraine Brown (UK), skrzypaczka Nicola Laud (UK), pianiści -Leszek Możdżer i Filip Wojciechowski, wokalistki - Ewa Uryga, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska.

Kacper Skolik – perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej dr Tomasza Sowińskiego. Bierze udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych. Jest jednym z perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra – Symfonia bez końca". W zeszłym roku został finalistą konkursu „Jazz Drummers Competition 2018".

Powyższy skład gwarantuje gorący wieczór artystyczny. Rozpoczęcie jam session ok. godz. 20.00. Wstęp wolny, ale zachęcamy bywalców do finansowego wsparcia Klubu Krypta w jego dalszych działaniach jazzowych.
 

Anna Selke

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.