Poniedziałek, 3.08.2020, Imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Dwie imprezy w jeden wieczór w Galerii EL

09.10.2019, 09:17:11 Rozmiar tekstu: A A A
Dwie imprezy w jeden wieczór w Galerii EL

Sobota 12 października to dzień idealny na bliskie spotkanie z muzyką i malarstwem w pięknym otoczeniu Galerii EL. W ramach kończących się warsztatów Szkicologia performans dźwiękowo-plastyczny przygotowuje grupa Arszyn Sadowski UND Pisz, a stricte koncertowo miłośników psychodelii i post punka uraczy grupa Titanic Sea Moon, którą tworzą m.in. członkowie kultowej w latach 90’ formacji Ewa Braun.
 

Arszyn Sadowski UND Pisz to trio improwizatorów: perkusisty, kontrabasisty i malarza akcjonisty, którzy utworzyli okolicznościową grupę powołaną by uświetnić kończące się warsztaty graficzne Szkicologia. Z tej okazji wykonają performans, podczas którego do improwizacji muzycznych powstanie dużego formatu praca malarska na oczach uczestników.
 

Centrum Sztuki Galeria EL – nawa główna
12-10-2019 (sobota) godz. 18:30
Wstęp wolny
Występ poprzedzi ostatnie spotkanie w ramach Szkicologii zatytułowane „Otwarte elbląskie warsztaty Urban Sketching” – start o godz. 15:30
 

Krótko o artystach:

Maciej Sadowski – kontrabasista, kompozytor oraz muzyk sesyjny płynnie poruszający się we wszystkich gatunkach muzycznych, w szczególności w muzyce jazzowej. Jest silnie związany z trójmiejską sceną jazzową oraz bierze czynny udział w zarówno polskich jak i zagranicznych przedsięwzięciach muzycznych. W 2016 roku znalazł się na liście najlepszych polskich kontrabasistów organizowanej przez „Jazz Forum”. Obecnie prowadzi dwa autorskie projekty: Maciej Sadowski Kwadrat i LowBow.
 

Krzysztof Topolski aka Arszyn– perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise, soundscape i groove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Był kuratorem festiwalu Soundplay 2014 oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Z saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn / Duda, z Robertem Skrzyńskim Radar.
 

Piotr Szwabe vel Pisz stypendysta College of Art w Londynie, malarz ścienny i sztalugowy, melorecytator improwizator poeta, tekściarz, instalator form przestrzennych, kurator, amator podróżnik, stypendysta kulturalny Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.
Współtwórca trójmiejskiej formacji artystycznej „Pracownia Ludzie Gdańsk” (aktywny udział 1998–2000) oraz malarskiej grupy SAM im. Vincenta Van Gogha (aktywny udział 2003–2006). Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.
Pomysłodawca, organizator i uczestnik:
Europejskiej Galerii Malarstwa Ściennego – Węzeł Kliniczna 2000 – 2005;
Międzynarodowego Festiwalu Malarstwa Monumentalnego -Gdańsk -Zaspa 2009 – 2016;
współtwórca największej na świecie kolekcji malarstwa wielkoformatowego na wielkiej płycie-Gdańsk-Zaspa/os. Młyniec.
 

Titanic Sea Moon
 

Po raz pierwszy kameralna przestrzeń koncertowa Galerii Laboratorium przyjmie w swoje progi muzykę głośną, mocną i „brudną”. Skojarzenia czy etykietki pojawiające się przy opisach gatunkowych grupy to psychodelia, post punk, noise.
TSM tworzą muzycy odpowiedzialni za sukcesy grup Ewa Braun oraz Guernica Y Luno (lata 90' i pierwsza dekada XXI wieku). Natchnięci świeżą jesienną depresją pracują nad wydaniem debiutanckiego albumu, z którego materiał usłyszymy podczas koncertu w GEL.
 

Centrum Sztuki Galeria EL | Galeria Laboratorium
12-10-2019 (sobota) godz. 20:00
Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.
 

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa – przed nami naprawdę ciekawe doświadczenia i emocje.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.