Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Spotkanie z Anna Kowalczyk, autorką "Brakującej połowy dziejów"

10.09.2019, 10:23:49 Rozmiar tekstu: A A A

Elbląski Festiwal Literatury Wielorzecze to wydarzenie niezwykłe, na którym każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie. 22 września o godzinie 11.00, w Hotelu Elbląg, odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Kowalczyk, autorką "Brakującej połowy dziejów", pierwszej popularnonaukowej syntezy historii kobiet na ziemiach polskich od paleolitu do współczesności.
 

"Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich" to książka wyjątkowa, która rzuca nowe światło na postrzeganie polskiej historii. Dlaczego tak mało w niej kobiet? I z jakiego powodu tak niewiele wiemy o naszych przodkiniach? Na te i inne pytania odpowiemy podczas wielorzecznego, niedzielnego przedpołudnia.

Autorką tej wyjątkowej publikacji jest warszawska dziennikarka, felietonistka, współautorka książki "Macierzyństwo bez photoshopa". Ma też swoje miejsce w sieci, którym jest blog BoskaMatka.pl. Przy powstaniu "Brakującej połowy dziejów" współpracowała również Marta Frej, malarka i ilustratorka znana ze swoich feministycznych prac. Stworzyła ilustracje do książki.

Anna Kowalczyk, pisząc "Brakującą połowę dziejów", opierała się na najnowszych badaniach, a wspierali ją wybitni historycy oraz archeolodzy. Z pomocą tej książki poznajemy wyjątkowe kobiety, które na przestrzeni wieków zostały zapomniane, a żeby powiedzieć wprost: ich losy przemilczane. Tego na polskim rynku wydawniczym jeszcze nie było! A będzie jeszcze więcej, bo autorka podpisała właśnie umowę z wydawnictwem na drugą część "Brakującej połowy dziejów".

Przyjdź na spotkanie, jeśli fascynujesz się polską historią, stereotypami, tematyką kobiecą, a przede wszystkim, jeśli interesują cię niebanalne osobowości oraz całe rzesze kobiet, które również anonimowo wpływały na historię naszego kraju. Poznajmy nasze przodkinie i dowiedzmy się więcej na temat historii kobiet na ziemiach polskich.
Spotkanie poprowadzi Aga Kopczyńska, autorka książki "Elblążanki" oraz bloga AgaMaSmaka.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2566370610081444/.

Wstęp wolny.

Spotkanie odbywa się w ramach VII Festiwalu Literatury Wielorzecze, który rozpocznie się 19 września i będzie trwał do 22 września.

Szczegółowy program można znaleźć tu: https://tiny.pl/t52t2

Projekt „VII Festiwal Literatury Wielorzecze” jest realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasta Elbląg, Fundacji PZU. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski.

Współorganizatorami imprezy są: Biblioteka Elbląska, Pub Sąsiedzi, Hotel Elbląg, Galeria EL.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.