Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Lato z Radiem w Stegnie

19.07.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Lato z Radiem w Stegnie

Program I Polskiego Radia tego roku przygotował olimpijską trasę. W czasie wakacji swój sportowy program prezentuje w nadmorskich miejscowościach. Wczoraj Olimpijskie Lato z Radiem gościło w Stegnie. Gwiazdą wieczoru była Budka Suflera.

Tłumy wczasowiczów i miejscowych zebrały się na placu Jagiełły w Stegnie, by w wakacyjnej atmosferze brać udział w konkursach i zabawie przygotowanej przez Program I Polskiego Radia. Marta Kielczyk w duecie z Romanem Czejarkiem z mistrzowską wprawą poprowadzili imprezę. Do udziału w licznych konkursach i zabawach nie musieli długo namawiać publiczności. Atrakcyjne nagrody i sympatyczna atmosfera sprawiły, że do każdej zabawy zgłaszało mnóstwo chętnych. Przeprowadzono sportowe konkurencje, m.in. olimpijski wyścig na nartach,  “rzut stopą procentową”,  “rodzinną wyprawę na wakacje”, zabawę “ zostań olimpijskim reporterem”.

Aby wygrać główny konkurs, w którym nagrodą był wyjazd do Aten trzeba było wykazać się wiadomościami o sporcie, a także sprawdzić się w praktycznych konkurencjach. Chętni wzięli udział w pisemnym teście na temat tegorocznej olimpiady. Następnie trzy osoby, które najlepiej odpowiedziały na pytania musiały przeczytać na czas skomplikowany tekst oraz wydać okrzyk na jednym oddechu “LOTTOOOO!”. Ten, kto wytrzymał najdłużej, wygrywał. Każda konkurencja była punktowana. Do Aten nie wyjedzie jednak żeden uczestnik wczorajszej imprezy. Najlepszy okazał się zawodnik z Giżycka, który brał udział w zabawie Lata z Radiem w innej nadmorskiej miejscowości.

“Wakacyjna wyprawa Skodą Octavią Combi!” to także zabawa, która odbywała się w dwóch etapach. W pierwszej części sprawdzane były umiejętności w przygotowaniu nowoczesnego samochodu do wakacyjnej podróży.  Drugi etap to finał na estradzie. Do finału przechodzi najlepsza drużyna z każdego miasta na trasie, gdzie rozgrywany był konkurs. Ostateczna rozgrywka (test teoretyczny i praktyczny na torze przeszkód) odbędzie się na koncercie w Szczytnie.

Inne konkursy były mniej skomplikowane, a organizatorzy przygotowali napradwę atrakcyjne nagrody. Wygrac było można sprzęt RTV i AGD.

W przerwach między konkursami szlagiery prezentował zespół Ramolsi, który skutecznie rozgrzewał publiczność. Wieczorem wystąpiła także Renata Dąbkowska, a na deser zagrała Budka Suflera.

Budka Suflera podczas Trasy Lata z Radiem świętuje jubileusz 30-lecia!
Świetna zabawa, jaką sprawił I PR Polskiego Radia trwała wiele godzin i nic nie zakłociło jej przebiegu. Nawet przelotne opady deszczu nie przeszkodziły w imprezie.

Organizatorom gratulujemy pomysłu i... oby więcej takich imprez!

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Lato z Radiem ( zdjęć 17 )
Dodano: 2004-07-19 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 19.07

  Trwała wiele godzin tzn że nie skonczyła się o 22 tak jak pisali w programie ? :))

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.