Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Koncert Gdynia Improvisers Orchestra w Galerii EL

09.07.2019, 16:12:36 Rozmiar tekstu: A A A
Koncert Gdynia Improvisers Orchestra w Galerii EL
Fot. MagdaLena Rosman

Tuż przed Festiwalem Jazzbląg, elblążan czeka koncert, który można nazwać ewenementem na skalę nie tylko krajową. 11 lipca, w czwartek w Nawie Głównej Galerii EL zagra GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA, jeden z kilkunastu zespołów na świecie skupiających artystów swobodnie improwizujących.

To duże wydarzenie artystyczne, bowiem orkiestra rzadko koncertuje z uwagi na liczny skład artystów, którzy są związani zawodowo z innymi formacjami i projektami w kraju i za granicą. Przed publicznością wystąpi 22 artystów, którzy wywodzą się z różnych gatunków: improv, jazz, muzyka klasyczna, alternatywna, rock czy pop. Ich wspólne muzykowanie nie narzuca ograniczeń stylistycznych. Orkiestra prowadzona jest przez dyrygenta za pomocą gestów (improwizacja dyrygowana). Ten system gestów - Conduction, opiera się na znakach opracowanych w latach 80. przez Amerykanina Lawrencea D. "Butch" Morrisa, wynalazcę metody i propagatora swobodnie dyrygowanej improwizacji. Dyrygent prowadzący GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA, Marcin Bożek opracował również własne znaki, które rozszerzają możliwości komunikacyjne z zespołem, nadając orkiestrze indywidualne brzmienie. Czwartkowy koncert jest zatem niebywałą okazją, by posłuchać jedynego, niepowtarzalnego koncertu. Po koncercie publiczność, prócz tej muzycznej przygody, czekać będzie tort i wino, ufundowane przez firmę STOKOTA Sp. z o.o. - Mecenasa Kultury 2019.

Cena biletu na koncert: przedsprzedaż 50 zł, w dniu koncertu 55 zł

Bilety: kasa Galerii EL, tel. 55 625 67 84, godz. 10. – 18. (poniedziałek do godz. 16.), www.kupbilecik.pl i Klub Środowisk Twórczych, tel. 506 07 30 20.

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.