Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Salon Elbląski odbył się po raz trzydziesty. Prezydent Wróblewski: Salon jest potrzebny

07.07.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Salon Elbląski odbył się po raz trzydziesty. Prezydent Wróblewski: Salon jest potrzebny
fot. Um Elbląg

W Centrum Sztuki Galeria EL zainaugurowany został, jubileuszowy, 30 Salon Elbląski. Przegląd twórczości plastycznej od ponad 50 lat przyciąga artystów z Elbląga i regionu. W wernisażu wziął udział Witold Wróblewski prezydent Elbląga.
 

- Otwieramy Salon Elbląski, w ramach którego przyznamy trzy nagrody, Rady Programowej, Publiczności i ETK. Podczas Salonu swoją indywidualną wystawę ma Halina Różewicz-Książkiewicz - mówiła Ada Ronżewska-Kotyńska dyrektor Galerii EL  - Korzystając z okazji chcę podziękować naszym sponsorom i przyjaciołom. Dzięki Wam możemy realizować nasze przedsięwzięcia, na przykład "Galerię jednego obrazu", czy kameralne wystawy w Galerii Laboratorium. Chcę również podziękować zespołowi Galerii EL za dotychczasową współpracę, a także samorządowi elbląskiemu za pomoc przy realizacji projektu remontowego.
 

 

Miło mi, że otwieramy Salon Elbląski, a to już 30 piękny jubileusz. Chcę podziękować artystom, dzięki temu, że tworzą możemy zachwycać się sztuką. Cieszę się, że wśród artystów są młodzi adepci Liceum Plastycznego. Mamy wspaniałą frekwencję, co pokazuje, że Salon jest potrzebny. Dziękuję Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom przygotowującym Salon, a Państwo życzę wspaniałych wrażeń

- mówił Witold Wróblewski. Prezydent Elbląga.
 

W uroczystości wzięła udział m.in. Teresa Wojcinowicz, prezeska Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. - To już 30 Salon, który trwa od 50 lat. W gronie jego inicjatorów byli m.in. Janusz Hankowski, Gerard Kwiatkowski, Halina Różewicz-Książkiewicz i Ryszard Tomczyk. Do Galerii EL Salon trafił za Ryszarda Tomczyka. W prawie każdym Salonie brała udział Pani Halina Różewicz-Książkiewicz - mówiła.

 

Rzeczywiście brałam udział w prawie każdym Salonie, dziś podczas jego jubileuszu mam wystawę indywidualną. Moja twórczość, to plenery Elbląga, Pasłęka, Fromborka, Warmia, Żuławy, Wysoczyzna Elbląska, ale także motywy roślinne

- opisywała Halina Różewicz-Książkiewicz.

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ zez
  Niedziela, 07.07

  Bardzo cenna obecność Prezydenta , ale czemu brak Dyrektora d/s Kultury UM ,pana Jocza ?

 2. 2
  +5
  ~ AKTiPRP
  Niedziela, 07.07

  No cóż co za niestosowne zachowanie Pana od kultury, a w dodatku zabrakło też wicepremiera i ministra dziedzictwa narodowego w jednym. To niesłychany dyshonor wobec naszego miasta. Również nie popisał się Pan Prezydent RP, który nawet nie przesłał na ręce naszych animatorów kultury stosownego listu gratulacyjnego.

 3. 3
  +3
  ~ zabek
  Poniedziałek, 08.07

  Zdjęcia, to chyba grzebieniem robione...

 4. 4
  +6
  ~ do czego tabakiera?
  Poniedziałek, 08.07

  Nigdzie w Elblągu żaden dyrektor departamentu odpowiedzialny za jakiś dział życia miasta nie jest obecny tam gdzie dzieją się sprawy jemu podległe - wszędzie "występuje" wróblewski. Taka reklama wszechwiedzącego i wszech znającego się. Żenujące, że ludzie dali się zatrudnić i nie mają żadnego wpływu na to co się dzieje w ich zakresie podległości i obowiązków. Kiedyś, pół roku temu jeszcze dyrektor DE była , ale nawet edek znika, bo zaborczość i autorytaryzm wróblewskiego jest nieograniczony i nienasycony tak jak próżność "ja". Nawet muzeum uznał za swój sukces. Zdjęcie nr 8 mówi wszystko - przyszedł. bąknął, dał torebki z folderem Dolinki i stoi sam w kącie. taki los wszech... .

 5. 5
  +1
  ~ do czego tabakiera?
  Poniedziałek, 08.07

  zdjęcie nr 1 a nie 8

 6. 6
  +1
  ~ A.S.
  Poniedziałek, 08.07

  Pan Dyrektor Departamentu Kultury był - zdjęcie nr 8.

 7. 7
  +2
  ~ ???
  Poniedziałek, 08.07

  Foto 8 - Jedyny który chciał "rozmawiać" z "prezydentem". Urzędowo zadawali kłam izolacji.

 8. 8
  +2
  ~ wuj onkel
  Poniedziałek, 08.07

  Gdy zdjęć jest 8 warto podpisywać je nazwiskami osob , bo takie czasy ,że oprocz prezydenta i Wladyslawa Mańkuta nie bylo tam osob powszechnie znanych , stad nieporozumienie z panem Joczem . Czy pani w plaszczyku na zdjęciu 2 i 3 to Dyr Galerii ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.