Niedziela, 23.01.2022, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Bitwę na rysunki ponownie zwyciężyła Edzia - zobacz zdjęcia z Grafataku

01.07.2019, 12:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Bitwę na rysunki ponownie zwyciężyła Edzia - zobacz zdjęcia z Grafataku
fot. Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?
Od siedmiu lat w naszym mieście odbywają się bitwy na... rysunki. Podczas Grafataku na oczach publiczności powstają dzieła na wybrany podczas wydarzenia temat. W piątek, 28 czerwca, pracą pod hasłem „Nie wiem” wygrała Edzia.
 
- Grafatak jako bitwa na rysunki powstał w roku 2012. Był to pomysł jednego z członków Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? Janusza Kozaka, grafika, a obecnie wykładowcy w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym  – opowiada Wojtek Minkiewicz ze Stowarzyszenia Co Jest?
 
Jaka była idea stworzenia Grafataku? - Miało to na celu wyjście ze sztuką, z jej tworzeniem w przestrzeń publiczną angażując możliwie wielu twórców, zarówno zawodowców jak i amatorów, przy okazji przybliżając czy oswajając uczestników akcji z tzw "sztuką uliczną". Z czasem przerodziło się to w regularne potyczki plastyczne – dodał Wojtek Minkiewicz.
 
Jak do tej pory zorganizowano około 20 edycji Grafataku. - W piątek były do wyboru 3 hasła: „Tak”, „Nie”, „Nie wiem” – wyjaśniał Wojtek Minkiewicz. - Uczestnicy wylosowali możliwość tworzenia pracy na wybrane z tych 3 hasło. Startowało 5 uczestników: Wix, Thefoggyday, Monia, Edzia i Gore77.
 
Bitwę wygrała Edzia, która ma już na swoim koncie zwycięstwo w Grafataku.
 
Namalowała pracę na temat "nie wiem" opisując ją jako zagubienie człowieka we współczesnym wszechświecie. Na dole pracy namalowana jest postać małego człowieka w otoczeniu kosmosu namalowanego w bardzo rozpoznawalnym dla Edzi stylu
 
– przyznał Wojtek Minkiewicz.
 
Kiedy odbędzie się kolejny Grafatak? - Następna edycja pojedynku na rysunki planowana jest na początek września. Prawdopodobnie 7 września. SK CO Jest? tydzień wcześniej przeprowadziło akcję Elbląskie Święto Muzyki na Starym Mieście i na działaniach plastyczno-muzyczno-filmowych koncentruje się we wszystkich swoich projektach. W planie są kolejne Gry Miejskie, Festiwal Filmów Poniżej Poziomu i organizacja koncertów – zdradza Wojtek Minkiewicz.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Grafatak ( zdjęć 60 )
Dodano: 2019-07-01 | fot. Stowarzyszenie Co jest?
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Zdziwiony??
  Poniedziałek, 01.07

  Dobra impreza kulturalna. Okolice Bramy Targowej powinny być już na stałe (szczególnie w okresie wakacyjnym), miejscem spotkań artystów, gdzie mogli by oni prezentowac swoje prace, malować, muzykować itp..

 2. 2
  +5
  ~ zuzu
  Poniedziałek, 01.07

  Osobiście chetnie kupiłabym taką pracę - wspierać młodych ,zdolnych artystów,bo może za parę lat....okaże się ,że mam dzieło sztuki!

 3. 3
  +1
  ~ Zapraszamy
  Poniedziałek, 01.07

  Jeśli tak ładnie maluje to miasto niech da farby i niech malarka zamaluje te tandetne bohomazy nad jarem które da naokoło torów tramwajowych. Dosyć tandety w Elblągu.

 4. 4
  +3
  ~ ola
  Poniedziałek, 01.07

  Zdjęci 60 i ani jednego ze wszystkimi pracami ,ze nie wspomnę zwycięskim obrazie , który to nie wiem??????????

 5. 5
  +3
  ~ kristof
  Wtorek, 02.07

  Ok, a teraz droga Redakcjo dopisujemy, które zdjęcie przedstawia wygraną pracę. bo my lud nie jesteśmy aż tak błyskotliwi, żeby to samodzielnie wychwycić. A przecież nie każdy był na grafataku...

 6. 6
  0
  ~ babcia
  Wtorek, 02.07

  Dołączam się do OLI i KRISTOFA ,wolałabym zobaczyć wszystkie prace i oczywiście wygraną,a nie tylko zwiedzających. To ukłon w stronę tych osób,co nie mogły zobaczyć na żywo. Prosimy,aby w przyszłości to naprawić. A może zrobić punkt,gdzie można by kupić taką pracę ,jak ktoś wcześniej zaproponował ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96293997764587