Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Lech Trawicki nowym dyrektorem elbląskiego muzeum

03.06.2019, 11:01:13 Rozmiar tekstu: A A A
Lech Trawicki nowym dyrektorem elbląskiego muzeum
Fot. UM w Elblągu

Lech Trawicki z Trójmiasta archeolog, muzealnik, związany z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni od dziś pełni obowiązki dyrektora Muzeum Arechologiczno-Historycznego w Elblągu. Zastąpił na stanowisku Marię Kasprzycką, która w tym roku, po 15 latach pożegnała się z tą instytucją.

Lech Trawicki został nowym dyrektorem Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu. Prezydent Witold Wróblewski powierzył mu tę funkcję na okres trzech lat.

Lech Trawicki jest magistrem archeologii - specjalność archeologia podwodna, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na tej uczelni ukończył również Studia Podyplomowe: Studium Konserwacji Zabytków Metalowych.

Nowy dyrektor posiada bardzo bogate doświadczenie zawodowe. Był między innymi zastępcą dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, redaktorem wydawnictw naukowych, kierownikiem Działu Opracowań Muzealiów, czy kustoszem tej instytucji. Przez ostatnie dwa lata Lech Trawicki pracował w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska/Muzeum Gdańska, jako kierownik oddziału Kuźni Wodnej w Oliwie. W latach 2006-1997 był pracownikiem Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Przez wiele lat wykonywał również prace archeologiczne lądowe i podwodne, roboty podwodne i prace konserwatorskie między innymi przy zabytkach wielkogabarytowych, elewacjach budynków, zabytkach metalowych i związanych z historią techniki.

Jest autorem wielu publikacji i wystaw o charakterze krajowym i międzynarodowym. W swojej karierze wielokrotnie uczestniczył w sympozjach i konferencjach naukowych, podczas których między innymi prezentował swój dotychczasowy dorobek z pracy archeologicznej.

Prowadzi również działalność społeczną. Od 2017 roku jest w Radzie Fundacji im. Adama Werki. W 2013 roku został odznaczony Medalem Za Zasługi dla Marynarki Wojennej przyznanym przez Dowódcę MW.


Urząd Miejski w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Jacek
  Poniedziałek, 03.06

  Po czynach go poznamy.

 2. 2
  +4
  ~ asd
  Poniedziałek, 03.06

  Wchodzi na calkowicie wyremontowany obiekt..hm.

 3. 3
  +5
  ~ Do informacji
  Poniedziałek, 03.06

  Podobno powołany bez konkursu. Człowiek z Gdańska wstyd prezydencie wstyd to u nas w miescie juz mnie ma osób na takie stanowiska.

 4. 4
  --6
  ~ Ależ
  Poniedziałek, 03.06

  Gorzej gdyby był z olsztyna a z czasem Elbląg i tak bedzie w pomorskim.

 5. 5
  +6
  ~ POL9558
  Poniedziałek, 03.06

  Nabrzeża wzdłuż rzeki Elbląg to największe muzeum , życzę powodzenia.

 6. 6
  +5
  ~ 1125
  Poniedziałek, 03.06

  A.D. 2019 Słupnik musi odejść.

 7. 7
  0
  ~ witek posłem z list PSL
  Poniedziałek, 03.06

  ~ witek na posła PSL Narzekacie, ja też próbowałem administratorowi miasta wskazać jego miejsce. Teraz gdy on zawiadowca Witold Wróblewski ,wypuszcza tramwaj z pętli Ogólna, ja wiem, że wszyscy razem nie mamy racji namawiając go do pracy i zniknięcia sprzed obiektywu. Otóż on, witek wróblewski od ponad roku , a od 7 miesięcy non stop, prowadzi kampanię wyborczą swojej osoby do parlamentu RP. On po prostu startuje w październikowych wyborach, więc uzasadniona z jego punktu jest obecność "wszędzie" i olewanie pracy dla miasta.Wituś zastąpi Leonarda, tylko z list PSL.Szkoda chłopa, bo jak mówi Kukiz, tam za kołnierz się nie wylewa, a wkupić się trzeba. Cała kadencja będzie jak otwarcie mostu na Zatorze - po pochyłej. Myślałem, że on jest leń, ale ma plan. Edek wygra kolejne miejskie wybory.

 8. 8
  +1
  ~ wituś ma znajomych
  Poniedziałek, 03.06

  Zapewne ten "powołany" też jest z PSL. Kiedyś tylko o księdzu mówiono, że "poczuł" powołanie. Witek dba o swoich, potrafi się odwdzięczyć i wie jak pozyskać poparcie dla siebie. Wstyd jest gdy dociera do ludu, że administrator nie widzi nikogo godnego wśród załogi która zbudowała takie muzeum. ale kto za wróblem nadąży gdy nawet Chińczycy muszą je gonić całą wioską (milion ludzi). Jeszcze wituś , zanim kupisz złom z Chrobrego, to go od razu sprzedaj, bo jak zostaniesz posłem, to edek sam nie da rady tego naprawić mimo że zna się na wszystkim (czyli na niczym). Zrób coś z obiecaną obniżką ciepła o 20 % na odchodne.

 9. 9
  +4
  ~ widzi co widzi
  Poniedziałek, 03.06

  Fajny facet - patrzy w witusia jak na eksponat z rzeki Elbląg. A niech się dziwi, że mamy takie eksponaty w muzeum na Łączności.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.