Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

ETK. Promocja płyty "Blekot"

07.03.2019, 09:37:08 Rozmiar tekstu: A A A

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i SM Zakrzewo zapraszają 15 marca 2019 r. na spotkanie promujące drugi album długogrający Lili Liliany. Na płycie zatytułowanej „Blekot” znajduje się osiem piosenek samodzielnie skomponowanych i nagranych przez artystkę.
 

Podstawą melodii są gitara i śpiew, wokół których powstały aranżacje. Kompozycje zawarte na płycie są znacznie dojrzalsze od dotychczasowej twórczości Lili. Chociaż wciąż utrzymane są w stylu akustyczno-folkowym, to ważną rolę odgrywa w nich gitara elektryczna. „Blekot” to opowieść o smutku i tęsknocie. O nostalgii za czymś nieosiągalnym, poszukiwaniu własnej drogi i zwątpieniu, które tej podróży towarzyszy.

Płytę zapowiedział teledysk do piosenki „Gwiazda spada”. Obraz zrealizowany przez grupę „movieMy” idealnie oddaje klimat panujący na płycie – ukazuje przemijalność przedmiotów, które niegdyś emanowały pięknem, próbę ich ożywienia i czekanie na moment uniesienia, wypatrywanie znaków na niebie. Piosenka jest również wstępem do całego albumu. Płyta została wydana przez grupę twórczą Psiszczęk oraz współfinansowana ze środków Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego w ramach programu stypendialnego „Promocje”. Oprawę graficzną stworzył Daniel Kamocki, natomiast za miks i mastering odpowiedzialny jest Szymon Sochacki.

A kim jest Lili Liliana? - Lili Liliana, to pseudonim sceniczny Ady Krawczuk, która tworzy piosenkę autorską z użyciem różnorodnego zestawu instrumentów, a podstawą brzmienia jej utworów jest gitara i śpiew. Jej muzykę umieścić można blisko folku, poezji śpiewanej oraz estetyki DIY.

Samodzielnie tworzy zarówno warstwę muzyczną, jak i tekstową kompozycji. Język polski, którym operuje, to dla niej materia twórczej ekspresji, ale też eksperymentów formalnych i znaczeniowych. W swoich piosenkach stara się opowiadać o emocjach i przeżyciach w sposób niejednoznaczny i metaforyczny.

Do tej pory wydała własnym nakładem: album „Szczaw” (2014), EP „Bezśnieże” (2016) oraz EP „taniec współczesny / wakacje” (2019). W 2017 roku jej piosenka „Zmiany” znalazła się na płycie Nowy Kanon Polskiej Piosenki wydanej przez Stowarzyszenie Kulturalne Opole.

Spotkanie promujące płytę będzie połączone z koncertem artystki a odbędzie się 15 marca 2019 r. o godz. 18.00 w SM Zakrzewo przy ul. Robotniczej – wstęp wolny

www.youtube.com/channel/UCfL2A8kDtHr1GJYQZVCcoCA.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.