Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Elblążanki Agnieszki Kopczyńskiej – promocja książki

04.12.2018, 15:27:17 Rozmiar tekstu: A A A

Stowarzyszenie „Alternatywni” oraz Biblioteka Elbląska zapraszają w środę, 12 grudnia, o godz. 18.00 do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na spotkanie promujące debiutancką książkę Agnieszki Kopczyńskiej „Elblążanki”. O czym będzie? O Elbingu/Elblągu, kobietach, równouprawnieniu, wychowaniu i oczywiście historii. Wstęp wolny.

 

Autorka zaprosiła do swoistej rozmowy osiem niezwykłych kobiet, które były lub są w pewien sposób z Elblągiem związane. Każda z nich jest wyjątkową osobowością i ma swoją (czasem niełatwą) historię. Choć ich dyskusje odbywały się przy hipotetycznej kawie, nie brakuje tam trudnych dla kobiet tematów. Przyjdź i zobacz, co mają do powiedzenia byłe, obecne, a może nawet przyszłe mieszkanki Elbląga. Być może będzie to dla Ciebie również okazja, by opowiedzieć swoją historię lub chociaż zastanowić się nad miejscem, w którym teraz jesteś. „Elblążanki” to książka o kobietach, ale nie tylko dla nich. To propozycja wyjątkowa, ambitna, poruszająca i budząca refleksje./Dominika Lewicka-Klucznik – redaktorka książki

 

Agnieszka Kopczyńska - 35 lat, elblążanka, absolwentka filologii niemieckiej i kulturoznawstwa. Od lat związana z dydaktyką, tłumaczeniami, a także budowaniem relacji polsko-niemieckich - przede wszystkim w wymiarze lokalnym. Jej przygoda z tym dialogiem rozpoczęła się jeszcze podczas studiów językowych i trwa do dziś. Weszła we współpracę ze stowarzyszeniami niemieckimi, z którymi zrealizowała kilka inicjatyw. Współpracowała z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu w realizacji projektu "Świadectwa. Historia w twarzach - twarze historii" (Świadectwa. Dawny Elbląg i okolice.). Przeprowadzała wywiady z Niemkami i Niemcami pochodzącymi z Elbląga i okolic, utrzymywała z nimi pozytywne relacje, koordynowała przepływ informacji ze strony niemieckiej. Publikowała w czasopismach tworzonych przez osoby związane z byłymi Prusami Wschodnimi i Zachodnimi, promując tym samym wiedzę o współczesnym Elblągu wśród jego byłych mieszkańców. Współpracuje również ze Stowarzyszeniem Alternatywni przy organizacji wydarzeń kulturalnych, ich promocji oraz przy prowadzeniu spotkań autorskich z literatami. Ma za sobą publikacje tekstów w tytułach regionalnych i ogólnopolskich: "Akant", "Regiony", "Tygiel", "Świadectwo", antologie pokonkursowe i antologia Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, "Prowincja".


Rozmowę z autorką książki poprowadzi Dominika Lewicka-Klucznik.
Spotkanie odbędzie się w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej (ul. św. Ducha 3-7).
Książka “Elblążanki” została wydana w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg.

 

Informacja nadesłana

 

 

                                              .................Artykuł sponsorowany.........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.