Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Sukces elblążanina. Oskar Mir zwycięzcą festiwalu piosenki autorskiej

01.06.2018, 09:10:07 Rozmiar tekstu: A A A
Sukces elblążanina. Oskar Mir zwycięzcą festiwalu piosenki autorskiej
Fot. P.Kaleta/materiały nadesłane

W ubiegły weekend, 26-27 maja, na XI edycji ogólnopolskiego festiwalu piosenki autorskiej w Busku-Zdroju im. W. Belona - elbląski artysta, Oskar Mir - został doceniony przez jury i zdobył tam I miejsce. Chociaż na co dzień gra muzykę avantpop i miesza ten gatunek z elektroniką - w tym przypadku zwycięstwo zapewniła mu aranżacja utworów na samą gitarę i wokal.

Artysta uznał przed zgłoszeniem się do konkursu, że festiwal może być dobrym testem tego, jak blisko słuchacza i w jak prostej relacji ze słuchaczem może znaleźć się jego muzyka i to, co zawiera się w jej słowach. Oskar w superskomplikowanym

świecie chce sprawdzać tak wiele przestrzeni na brzmienie, jak tylko będzie to możliwe.

Muzyk jest właśnie na końcowym etapie pierwszej trasy koncertowej, w której znalazły się występy w miastach takich, jak: Malbork, Olsztyn, Chełmno, Kielce, Kalisz, Łaziska Górne na Śląsku, Rawicz, Warszawa, Białystok, Elbląg i Szczytno.

7 czerwca odbędzie się w Gdańsku ostatni koncert trasy Białe Ćmy / Inaczej / Pracownia , w klubie Cafe Absinthe przy Targu Węglowym.

Artysta jednak nie zwalnia tempa i w trakcie sezonu letniego będzie grał m. in. na festiwalu Ostoya 2018 w Borach Tucholskich, GrassRoots 2018 w Rudnikach, czy niektórym elblążanom znanym festiwalu Electric Night 2018.

Na co dzień występuje w duecie elektroniczno-instrumentalnym z Wiktorem Piskorzem. Formuły tej mogliśmy doświadczyć 22 maja na koncercie w ramach elbląskich Turbinaliów 2018.

Oceń tekst:

Ocen: 8

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Mr. D
  Wtorek, 05.06

  Krótko i na temat: jedno wielkie G.. !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.