Wtorek, 22.01.2019, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

II Elbląski Konkurs Pianistyczny

16.05.2018, 09:46:53 Rozmiar tekstu: A A A
II Elbląski Konkurs Pianistyczny

Już wkrótce w naszym mieście gościć będziemy najlepszych młodych polskich pianistów. Przyjadą oni wraz z nauczycielami i opiekunami między innymi z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Białegostoku, Olsztyna, Włocławka, Lublina i innych ośrodków. Organizatorem II EKP jest Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki w Elblągu, a patronat honorowy objął Prezydent Elbląga.

Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: 3-4 oraz 5-6 klasy podstawowych szkół muzycznych. Do udziału w pracach jury przyjęli zaproszenie wybitni polscy pianiści z Katowic, Gdańska i Bydgoszczy. Przewodniczyć im będzie po raz kolejny prof. Wojciech Świtała z Akademii Muzycznej w Katowicach, który juroruje m.in. słynny Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Warszawie.

Imprezie towarzyszyć będzie webinarium dr Jadwigi Śmieszchalskiej dotyczące fizycznego i mentalnego przygotowania do konkursów muzycznych oraz konsultacje z psychologiem muzyki, elblążanką dr Magdaleną Gliniecką-Rękawik. Ciekawym wydarzeniem będzie również prezentacja najnowszych instrumentów klasycznych i cyfrowych firmy Yamaha. Każdy będzie mógł spróbować gry między innymi na pianinie hybrydowym .

Przesłuchania mają charakter otwarty dla publiczności i będą zakończone koncertami laureatów zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia konkursu. Wszystkie wstępy są wolne od opłat. Zapewniamy również nieodpłatny poczęstunek dla wszystkich uczestników i słuchaczy. Nasi goście będą mogli zaopatrzyć się w nuty i muzyczne gadżety u wystawców. Serdecznie zapraszamy elbląskich melomanów!
 

Harmonogram ramowy EKP:

18.05.2018 piątek
10.30-13.00 przesłuchania grupy młodszej
13.00  webinarium „Fizyczne i mentalne przygotowanie do konkursów pianistycznych”
14.30-16.30 przesłuchania grupy młodszej
17.30 prezentacja instrumentów Yamaha
18.30 rozdanie nagród i koncert laureatów grupy młodszej

19.05.2018 sobota
9.30-13.30 przesłuchania grupy starszej
9.00-11.00 konsultacje z psychologiem muzyki
14.45 rozdanie nagród i koncert laureatów grupy starszej

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.