Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

III miejsce Bandy Czworga na Szanta Claus Festiwal

06.12.2017, 10:27:39 Rozmiar tekstu: A A A
III miejsce Bandy Czworga na Szanta Claus Festiwal
Fot. ETK

W dniach 1-2 grudnia w Poznaniu odbyła się dwunasta edycja festiwalu piosenki żeglarskiej „Szanta Claus”. Podczas przeglądu konkursowego III miejsce zajęła grupa Banda Czworga z Elbląga, tegoroczni stypendyści Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Zmagania konkursowe miały miejsce 2 grudnia w sali koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Do walki o laury stanęło 7 wykonawców z całego kraju. W ich gronie znalazła się elbląska „Banda Czworga”, której jury przyznało III miejsce, doceniając wytrwałość           w torowaniu sobie drogi na szantowej scenie oraz walory muzyczne i tekstowe autorskich piosenek zespołu. Uznanie w oczach ekspertów znalazł szczególnie utwór o słynnym gdańskim kaprze Pawle Beneke, napisany przez Przemysława Piejdaka.

„Banda Czworga” powstała w 2015 roku z inicjatywy Przemysława Piejdaka i Rafała Sajko. Aktualnie zespół współtworzą: Arkadiusz Kozakiewicz i Marek Ewertowski. Nagroda na „Szanta Claus” nie jest jedyną, jaką grupa ma na swoim koncie – 29 lipca b.r. elblążanie otrzymali wyróżnienie na renomowanej imprezie „Szanty pod Żurawiem” w Gdańsku. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku zespół będzie mógł się pochwalić własną, autorską płytą.


Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.