Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Elbląskie Lato w Formie. Długi weekend różnorodności

11.08.2017, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Elbląskie Lato w Formie. Długi weekend różnorodności
fot. Ryszard Biel/zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

W drugi weekend sierpnia w ramach akcji „Lato w Formie” mamy dla elblążan wiele atrakcji. W sobotę zapraszamy na ulicę Lotniczą na lotnisko Aeroklubu Elbląskiego, gdzie o godz. 11.00 zacznie się piknik rodzinny. Będą pokazy akrobacji samolotowych i prezentacja maszyn używanych przez aeroklub. Festyn potrwa do 18.00.

W sobotę i niedzielę wzdłuż placu przed katedrą ponownie zagoszczą foodtrucki. Festiwal kulinarny rozpocznie się o godz. 12 i potrwa w sobotę do 21. W niedziele foodtrucki zapraszają od 10 do 20.

W ramach Przystanku Starówka proponujemy tym  razem artystyczny performance „Forma przestrzenna- rzeźba ze śmieci”. Spotkanie dla dzieci i dorosłych przygotowało Stowarzyszenie Wyjście. Zapraszamy na plac przed Ratuszem Staromiejskim.

Dla wszystkich pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku przygotowano Festiwal Odpoczynku w Parku Modrzewie. Na Sjeście dorośli będą mogli odpocząć i zrelaksować się w cieniu drzew, a dzieci wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez instruktorów.

Wszystkich zainteresowanych współczesną grafiką zapraszamy na kolejne spotkanie ze Szkicologią. Tym razem w Centrum Sztuki Galeria EL będziemy zajmowali się… komiksem. Na wspólne rysowanie połączone z nauką zapraszamy od 10 do 13.

Na sobotnim koncercie o 20 wystąpi grupa Planogram.

W niedziele oprócz foodtrucków zapraszamy na dwa koncerty. Od 18.00 będzie można wyciszyć się na koncercie Mis Tybetańskich przygotowanych przez Stowarzyszenie Babska Wyspa.

Na niedzielnym koncercie na scenie przed katedrą wystąpi utalentowany elblążanin, znany z programów The Voice Of Poland i XFactor- Gracjan Kalandyk.

Organizatorem cyklu LATO W FORMIE jest Witold Wróblewski - Prezydent Miasta Elbląg. Sponsor Strategiczny -GE POWER Sp. z o.o.


Joanna Urbaniak
rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ ...
  Piątek, 11.08

  Naprawdę , od imprez aż huczy , skoro miasto ma nam do zaproponowania żarcie z bud na kółkach ( nie , że za darmo , wręcz przeciwnie ) i relaks w cieniu drzew . Tak sobie myślę , po co się kłopoczą , tak szałowy program imprez letnich mógłbym zabezpieczyć sobie sam i ratusz by przyoszczędził . Tymczasem w Bażantarnii (muszla koncertowa) lato już minęło , bo nawet amatorskie występy to za wiele (?) .

 2. 2
  +2
  ~ kreciol
  Piątek, 11.08

  jocz i "przedziałek" znają tylko jedną muszlę, klozetową, to im wystarczy ... czego się spodziewać po KO-wcu z wiochy i urzędasie bez polotu

 3. 3
  0
  ~ do użytkownika: ...
  Piątek, 11.08

  Po pierwsze to nie miasto zapewnia "żarcie z bud" bo festiwal Food Trucków nie jest organizowany przez miasto lecz oddolnie. A po drugie no to epoka socjalizmu już minęła, więc nie rozumiem czemu liczyłeś na darmowe żarcie.

 4. 4
  +2
  ~ ...
  Piątek, 11.08

  Proponuję czytać ze zrozumieniem . Nie napisałem , że miasto zapewnia tylko proponuje , co stanowi różnicę . Sugestia , że liczyłem na darmowe żarcie jest zupełnie z kosmosu , co zaś do socjalizmu to określenie że"" festiwal Food Trucków jest organizowany oddolnie"" , pachnie socjalistyczną retoryką . By the way , skoro ""oddolnie"" , to czemu(miasto) się tym chwali ?

 5. 5
  +1
  ~ Ha ...?
  Piątek, 11.08

  A czy na Sjeście , Pan Radny Turlej znów będzie rozdawał stare gazety , ale ...za to z jego wywiadem ?? Czemu ona służy ?? Kampanii ?? Żenada .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.