Czwartek, 22.02.2018, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Jam session z wybitnymi muzykami z Kopenhagi

17.05.2017, 12:09:58 Rozmiar tekstu: A A A
Jam session z wybitnymi muzykami z Kopenhagi
fot. nadesłane

Tym razem w Klubie Środowisk Twórczych KRYPTA niespodzianka. Gitarzysta Kuba Wójcik zaprasza na jam session z wybitnymi muzykami mieszkającymi i tworzącymi w Kopenhadze: włoskim kontrabasistą Lucą Curcio i niemieckim perkusistą Janem Kadereit.

 

LUCA CURCIO - wszechstronny muzyk aktywnie zaangażowany w różne projekty muzyczne związane z improwizacją; studia zaczął w Konserwatorium w Turynie pod okiem Furio di Castri, Dado Moroni oraz Emanuele Cisi; czasie swojej dotychczasowej muzycznej kariery poszukiwał różnych form ekspresji, by skupić się na współczesnym jazzie i radykalnej improwizacji; przeprowadził się do Kopenhagi, by studiować na Rhythmic Music Conservatory; od tego czasu gra intensywnie w całej Europie w prestiżowych klubach i na festiwalach we Włoszech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Rosji, Anglii, Polsce i w Tunezji; współpracował z takimi artystami jak: Andy Sheppard, Jon Balke, Dado Moroni, Andrea Manzoni, Gavino Murgia i wielu innych. 

 

JAN KADEREIT – niemiecki perkusista mieszkający w Kopenhadze; absolwent Conservatorium van Amsterdam; przez prawie dwa lata mieszkał w Indiach, gdzie poznawał tajniki gry na tabli, oraz studiował muzykę hindustańską i karnatacką; zafascynowany jest muzyką tradycyjną różnych kultur na całym świecie oraz współczesnym jazzem i nowinkami muzyki elektronicznej; współtworzy takie projekty jak: Prism&Particles, Catright's Wolfpack, Raphael Gimenes Band, Beltway Bandits, Remigiusz Knapik Trio, Bruno Frey-Nascimento 4, Pascucci/Arp/Kadereit Trio i wiele innych.

 

KUBA WÓJCIK - gitarzysta i kompozytor; twórca projektów jazzowych i awangardowych, m.in. Minim Experiment („Debiut Roku 2016” wg Polish-Jazz Blog), N'ext Quintet, współtwórca Poleshift Project, współpracował z Cracow Improvisers Orchestra, oraz z Big Bandami Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego i Aleksandry Tomaszewskiej, z którymi występował m.in. na festiwalu Jazz Jantar i w austriackim Gratzu; uczestnik międzynarodowego programu "You Me - Young Musicians play Europe", w ramach którego występował na Warsaw Summer Jazz Days, oraz razem z muzykami z Włoch i Holandii w Hadze; otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego, od najmłodszych lat nagradzany na licznych konkursach muzycznych; absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa; stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

 

Jam session odbywają się w ramach projektu finansowanego przez Samorząd Miasta Elbląg.

 

Czwartek, 18 maja. Godz. 20.00. Wstęp bezpłatny.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.