Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Młody elbląski wokalista będzie doskonalił swoje umiejętności w Nowym Jorku

28.04.2017, 09:00:15 Rozmiar tekstu: A A A
Młody elbląski wokalista będzie doskonalił swoje umiejętności w Nowym Jorku

Maksymilian Więckowski, wychowanek Katarzyny Panicz, która w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne, zakwalifikował się do programu Fundacji  Kochajmy Zabytki - Zabytki Dzieciom „ Nowy York śpiewa po polsku”. Program obejmuje warsztaty wokalne dla dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych mieszkających w Nowym Jorku, a także dzieci, które gościnnie polecą do Nowego Jorku z Polski.

 

Warsztaty prowadzić będą artyści z Polski: Ewelina Lisowska, Kamil Bednarek, Kasia Cerekwicka, Damian Ukeje, Jacek Mezo Majer oraz artyści z Nowego Jorku: Marcin Malewski i Zespół Dzieci PRL-u.

 

Uczestnicy z Polski to także uzdolnione muzycznie dzieci, podopieczni Fundacji: Wojtek i Maciek Prądzyńscy, Laura Dziąba, Patrycja Majewska, a także Maksymilian Więckowski.

 

Projekt posiada Patronat Honorowy Konsulatu RP w Nowym Jorku. Polskimi Sponsorami i Partnerami programu są: MSZ, TVP Polonia, Gmina Słupsk, Starostwo Powiatowe w Słupsku, Fundacja Mój dom Europa.

 

Po stronie Nowego Jorku: Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej, Restauracja Johnny's Cafe, Agencja Gram-x Pana Grzegorza Fryca, Arthur's Funneral Home, Euro Deli Incorporation, Voytek's Cleaning Service, L&Z RESTORATION CORP., T&M Mechnical Corporation oraz Sklep "Krakus".

 

Celem warsztatów jest promocja polskiej muzyki, więzi kulturowej z ojczyzną wśród dzieci polonijnych. Ponadto utrwalanie poczucia tożsamości narodowej i przywiązania kulturowego do korzeni w rodzinach polskich. Zabawa, muzyka i warsztaty wokalne mogą też być elementem kulturoterapii dla dzieci niepełnosprawnych, zarówno tych, które gościnnie polecą na projekt do USA z Polski, jak i tych, które mieszkają w Nowym Jorku.

 

Alicja Augustyniak – Prezes Zarządu Fundacji:

W imieniu Fundacji Kochajmy Zabytki – Zabytki dzieciom również gratulujemy Maksowi zakwalifikowania się do tego polsko- amerykańskiego projektu. Wierzymy, że dzięki niemu Maksymilian udoskonali swoje wrodzone zdolności wokalne, wzbogaci warsztat o doświadczenie współpracy z gwiazdami wielkiego formatu oraz nabierze światowego, artystycznego szlifu. Dzieci, młodzież dziś bardzo wcześnie rozpoczynają swoje sceniczne kariery , a zadaniem naszej Fundacji jest m.in. wspieranie tych młodych artystów, zarówno zdrowych, jak i niepełnosprawnych na tej drodze.

 

Dlatego też zapraszamy inne dzieci uzdolnione muzycznie, plastycznie lub sportowo do angażowania się w nasze międzynarodowe projekty w Europie, Azji i USA. Z naszą Fundacją każdy ma równe szanse, a przy tym zwiedza świat, staje się ambasadorem polskiej kultury i dziedzictwa narodowego i zaznaje prawdziwej przyjaźni. Rodziców dzieci zapraszamy do kontaktu poprzez nasz fanpage.  Nasza fundacja działa od 2002 roku i posiada statut Organizacji Pożytku Publicznego, prosimy zatem o wpłaty 1% podatku na nasze cele statutowe. Nasz numer KRS” 0000146253.

 

Kasia Panicz:

Dla Maksymiliana i dla mnie, jako opiekuna i nauczyciela prowadzącego, to ogromne wyróżnienie - zaproszenie Maksa do udziału w programie Fundacji Zabytki Dzieciom „Nowy York śpiewa po polsku”.

Maksymilian  miał  9 lat, kiedy pojawił się pierwszych raz na moich zajęciach. Już wtedy zauważyłam, że ma w sobie talent, w który będę chciała zainwestować swoją pracę, czas i energię. Ujął mnie swoją osobowością, charyzmą i interesującą barwą głosu.

To chłopiec otwarty, z ogromną wrażliwością na sztukę, ambitny. Już podczas pierwszego festiwalu, na który pojechałam z Szalonymi Małolatami, Maks wyróżniał się na ich tle. Po półrocznej współpracy, na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki w Gdyni, zdobył wyróżnienie jako solista. Dziś mija kolejny, trzeci rok naszej wspólnej pracy. Maksymilian bardzo poważnie i odpowiedzialnie podchodzi do swojej pasji, mimo młodego wieku, na scenie i na zajęciach zachowuje się profesjonalnie. Uważam, że świetnie rokuje i jest obdarzony talentem, w który należy inwestować.
 

MDK

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kk
  Piątek, 28.04

  Gratulache Maks

 2. 2
  0
  ~ ezop
  Czwartek, 11.05

  A Ewelina nauczy Go włączać niskie ceny przy okazji?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.78219485282898