Niedziela, 3.07.2022, Imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

To jest jazz - Aga Derlak Trio w Mjazzdze - wygraj bilety

25.11.2016, 07:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
To jest jazz - Aga Derlak Trio w Mjazzdze - wygraj bilety
fot. nadesłane

Aga Derlak, mimo młodego wieku, ma zadatki na gwiazdę światowego formatu. Kobiet w jazzie jest mnóstwo, ale po pierwsze: nie pianistek, po drugie: nie tak zdolnych pianistek. W poniedziałek 28 listopada w klubie Mjazzga wystąpi nominowana do nagrody Fryderyki 2016 grupa Aga Derlak Trio.

 

Jej płyta "First Thought" nominowana była w kategorii Jazz:Debiut fonograficzny roku, do nagrody FRYDERYKI 2016

 

Derlak bardzo świadomie kształtuje swoją osobowość muzyczną. Umiejętnie buduje pomost między tradycją, a najświeższymi trendami w muzyce jazzowej.

 

Aga Derlak Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie, poza Agą grającą na fortepianie, są kontrabasista Tymon Trąbczyński i Bartosz Szablowski – perkusja.

Wszyscy są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a jednocześnie absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (tzw. bednarska). Zespół wykonuje przede wszystkim autorskie utwory. To odważne i szalone granie, choć nie brak im liryzmu. Są odpowiedzią młodego pokolenia na ich postrzeganie jazzu, który dzięki filmowi Whiplash budzi żywe zainteresowanie wśród dzisiejszych dwudziestolatków.

 

''AGA DERLAK TRIO''

Na swoim koncie trio ma już najważniejsze nagrody jakie mogło zdobyć jako debiutanci, zostali: laureatami Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, finalistami konkursu RCK pro jazz i znaleźli się w finale Czech Contest 2015.

 

Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival. Zespół ma na koncie również udział w festiwalu jazzowym "Jazz nad Wisłą", "Hevhetia Festival” w Koszycach oraz Bratysławie, Brno Jazz oraz Jazz Camping Kalatówki.

 

Inspiracjami muzycznymi są dla nich przede wszystkim trio Geralda Claytona, Brada Mehldaua, Michała Tokaja czy Marcina Wasilewskiego. Debiutancki krążek Aga Derlak Trio zachwycił Jana Ptaszyna Wróblewskiego – ikonę polskiego jazzu, Piotr Stelmach zauroczony grą trio zaprosił do konkursu Męskiego Grania, a dyrektor artystyczny Jazz Juniors Paweł Kaczmarczyk w 2015 zaprosił Aga Derlak Trio jako gwiazdę koncertu galowego.

 

„Znałem ją jako fantastyczną flecistkę, no ale na pianie to prawdziwa rewelacja"

Zbigniew'Namysłowski

 

„Trio Agi Derlak to mocny powiew witalnej energii, ważny głos młodej polskiej sceny jazzowej."

Michał'Tokaj

 

Mjazzga, 28-11-2016 godz. 20:15

Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu

Więcej na www.mjazzga.pl

 

Następne koncerty:

02-12 Drunk Lamb (rock)

09-12 Cree (blues)

18-12 The Stubs / Fertile Hump (rock)

22-12 Quartado (jazz fusion)

 

Konkurs: 

Jeśli chcesz wygrać jeden podwójny bilet na koncert  wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując "Aga Derlak Trio". Zgłoszenia przyjmujemy do 28 listopada, do godziny 12:00. Zwycięzca zostanie o tym powiadomiony drogą mailową 28 listopada, po godz. 12.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1224329471588