Niedziela, 3.07.2022, Imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Kuba bez tajemnic - wieczór kubański w Mjazzdze - wygraj bilety

17.11.2016, 12:23:07 Rozmiar tekstu: A A A
Kuba bez tajemnic - wieczór kubański w Mjazzdze - wygraj bilety
fot. nadesłane

O tym jak fascynującym krajem jest Kuba przekonać się będzie można w sobotę 19 listopada w klubie Mjazzga. Opowie o niej pisarz i podróżnik Adam Kwaśny, a po opowieści zaprosi na Fiestę Cubana - całonocną zabawę przy typowej muzyce kubańskiej. 

 

Adam Kwaśny zabierze nas na wędrówkę przez Kubę â De cabo a rabo â, czyli "od głowy do ogona" bo wyspa swoim kształtem przypomina płynącą przez morza jaszczurkę lub kajmana. Przy pomocy ekranu i głośników razem z nim dotrzemy do miejsc, gdzie wylądował Kolumb i gdzie swoją rewolucję rozpoczął Fidel Castro. Odwiedzimy pełne życia ulice Hawany, przyjazne domy kubańskich rodzin, twierdze zbudowane przeciwko piratom i plantacje trzciny cukrowej. Dowiemy się dlaczego po kubańskich drogach wciąż jeżdżą Chevrolety z lat 50-tych. Zajrzymy do świątyń afrykańskich czarowników i dowiemy się dlaczego Święta Barbara jest mężczyzną.

 

Adam Kwaśny to podróżnik, pisarz, scenarzysta. El Presidente w Towarzystwie Przyjaciół Kuby â La CompaĂąía Cubana. Od lat podróżuje na Kubę, gdzie znalazł drugą ojczyznę i praktykuje animistyczną religię palo monte. Publikował m.in.: w Zwierciadle, Poznaj Świat, Magazynie Podróżników TamTam. Współpracuje z telewizją TVN, dla której pisze scenariusze. Szef El Punto del Viaje Alternativo (Punkt Podróży Alternatywnej). Organizuje wyjazdy niewielkich grup osób, zainteresowanych poznaniem Kuby z innej perspektywy niż hotelowe zony All Inclusive.

 

LA COMPAĂĺA CUBANA - Powołane w Krakowie Towarzystwo Przyjaciół Kuby - La CompaĂąia Cubana tworzą ludzie zafascynowani kulturą i historią Kuby. Towarzystwo ma w założeniach współpracę międzynarodową w ramach projektów kulturalnych i społecznych. Statutowym celem LCC jest działanie na rzecz rozwoju wzajemnych kontaktów polsko â kubańskich, poprzez działania edukacyjne i kulturotwórcze. 

 

Przy LCC działa klub podróżniczy o nazwie El Punto del Viaje Alternativo, organizujący wyprawy na Kubę, podczas których można poznać piękno Wyspy i bogactwo kubańskiej kultury. Wyprawy klubowe LCC sprzyjają też nawiązywaniu kontaktów polsko-kubańskich i osobistych przyjaźni. Członkowie LCC prowadzą wykłady i pokazy multimedialne o historii, kulturze, kubańskich religiach i geografii Królowej Karaibów.

 

Spotkanie z Adamem Kwaśnym 19-11-2016 o godz. 19:00 - wstęp wolny

 

Po spotkaniu zapraszamy na całonocną zabawę Fiesta Cubana. Start o godz. 21:00, wstęp 5 złotych. 
 

Konkurs:

Jeśli chcesz wygrać  podwójne zaproszenie na wieczór kubański w Mjazzdze wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując "Kuba bez tajemnic". Zgłoszenia przyjmujemy do 18 listopada, do godziny 12:00. Zwycięzca zostanie o tym powiadomiony drogą mailową 18 listopada, po godz. 12.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.
 

Wojtek Minkiewicz, MJAZZGA


Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0858299732208