Czwartek, 26.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Stowarzyszenie „Attacca” zaprasza na koncert do Katedry św. Mikołaja - wygraj bilety

16.05.2016, 07:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
Stowarzyszenie „Attacca” zaprasza na koncert do Katedry św. Mikołaja - wygraj bilety

Cień Oddechu to próba stworzenia całego szeregu obrazów związanych z Pasją Jezusa Chrystusa. W sposób osobliwy tworzy atmosferę, w której łatwo wtopić się w zgiełk dźwięków i emocji w nich zawartych.

Męka Jezusa w każdej epoce historii muzyki pozostawiła swój ślad w postaci dorobku kompozycji czerpiących inspiracje z najważniejszych w tradycji chrześcijańskiej chwil z Jego życia. Cień Oddechu przestawia zgoła inne podejście do ujęcia formy pasyjnej, która w tym przypadku nawiązuje do oratorium. Postać Jezusa w niej nie występuje, wszystkie jego słowa przywoływane są przez chór. Osobami, które komentują, zarazem przeżywając wydarzenia zawarte w libretcie są Adam i Ewa.

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert prapremierowy oratorium pasyjnego „Cień Oddechu”, który odbędzie się 30 maja 2016 roku w Katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu, godz. 19.30.

Bilety nabyć można w siedzibie Stowarzyszenia „Attacca” – ul. Związku Jaszczurczego 17 pok. 32 w środy w godzinach 10.00 – 12.00 oraz czwartki w godzinach 16.00 – 18.00 (płatność gotówką lub poprzez okazanie dowodu wpłaty na konto stowarzyszenia).

Bilety: 35 PLN

Stowarzyszenie Inicjatyw Muzyczno-Kulturalnych „Attacca” powstało w 2015 roku z inicjatywy dwójki młodych ludzi, Małgorzaty Borys, studentki Studium Musicalowego Capitol przy Teatrze Muzycznym we Wrocławiu oraz Kamila Jędrzejewskiego, studenta kompozycji i dyrygentury na Akademii muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Powstaliśmy z myślą o młodych i zdolnych mieszkańcach Elbląga. Stowarzyszenie ma na celu szerzenie szeroko pojętej kultury w naszym mieście i poza jego granicami, wspomaganie rozwoju zdolnych elblążan, organizowanie zjazdów warsztatowych połączonych z odpoczynkiem w okresie ferii zimowych i letnich. W ramach projektów organizowanych z ramienia stowarzyszenia młodzi mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję zaprezentowania się szerszej widowni, jak również ukazania własnej wrażliwości oraz tego, co noszą w głębi swoich umysłów i serc.

Naszym celem jest zapewnienie zdolnym elblążanom możliwości rozwoju oraz stworzenie im warunków do doskonalenia swoich umiejętności pod okiem specjalistów, z którymi będziemy współpracować oraz zapraszać do współudziału w warsztatach organizowanych w ramach działania stowarzyszenia.

Pragniemy pokazywać młodym ludziom, że mogą, a nawet powinni podążać ścieżką własnych marzeń tak, by realizować najpiękniejszą podróż swojego życia. Pragniemy, aby osiągali sukcesy, których są warci, oraz dążyli do obranego sobie celu nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje. Stowarzyszenie „Attacca” zajmuje się szeroko pojętą sztuką wspierając i promując jej twórców. Wszystkie działania stowarzyszenia są autorskie, co sprawia, że projekty są innowacyjne, kreatywne, oryginalne i nietuzinkowe.

Pragniemy oddziaływać na emocje i podejście do świata i piękna. Organizujemy koncerty, spektakle, warsztaty a w miarę rozwoju stowarzyszenia festiwale, filmy i nagrania.

Zależy nam bardzo na tym, by miasto nie było obojętne na rozwój jego mieszkańców, by pomagało zatrzymać ich w jego granicach, by nie byli zmuszeni wyjeżdżać do innych miast w poszukiwaniu możliwości. Potrzebujemy wsparcia, by móc inwestować w zdolnych, młodych ludzi, by mogli oni wydawać piękne owoce swoich działań, wspierając i promując swoje miasto. Stwórzmy i pozwólmy im cieszyć się możliwościami, których aktualnie w naszym mieście brakuje.

Jesteśmy głęboko przekonani, iż umożliwienie rozwoju młodym elbląskim artystom ma głęboki sens, przekłada się na całą ich przyszłość a na przestrzeni czasu będzie wydawać obfite plony. Gdziekolwiek poprowadzą ich ścieżki życia, zawsze będą pamiętać o tym skąd pochodzą, gdzie nauczyli się wrażliwości, gdzie rozwijali swoje talenty i umiejętności; z sentymentem, wielką radością i dumą będą mówić o tym, skąd pochodzą oraz promować miasto Elbląg. Powstaliśmy po to, by otworzyć przed młodymi mieszkańcami drzwi, których w pojedynkę otworzyć nie są w stanie.

 


Ewa Borys
prezes Stowarzyszenia „Attacca”

 

 

Konkurs:

Jeśli chcesz wygrać podwójne zaprosze wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując "Cień Oddechu". Zgłoszenia przyjmujemy do 16 maja, do godziny 12:00. Zwycięzca zostanie o tym powiadomiony telefonicznie 16 maja, po godz. 12.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.
 


Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0165319442749