Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Kinematografia i Tymon Tymański

24.06.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kinematografia i Tymon Tymański
Wczoraj wieczorem rozpoczęły się w naszym mieście Letnie Ogrody Polityki. Zainaugurowała je dyskusja panelowa poświęcona kinematografii oraz występ Ryszarda Tymona Tymańskiego.

Czterodniową imprezę rozpoczęła dyskusja prowadzona przez krytyka filmowego i recenzenta Polityki Zdzisława Pietrasika. Kilka minut po 21.00 na scenę rozstawioną na Podzamczu wkroczyli redaktor naczelny Polityki Jerzy Baczyński oraz dziennikarz działu kultury Polityki Mirosław Pęczak. Jerzy Baczyński serdecznie przywitał zgromadzoną publiczność, życzył wszystkim dobrej zabawy i zapewnił, że on takiej pogody nie zamawiał… Bo pogoda niestety nie dopisała.

Tylko grupie największych fanów Tymona nie przeszkadzał lejący się strumieniami deszcz. Na dziedzińcu bawiło się około stu osób. Wokalista jednak skutecznie podgrzewał atmosferę. Śpiewał, dowcipkował i rozmawiał z publicznością. Parodiując sposób mówienia prezydenta Lecha Wałęsy, komentował teksty swoich piosenek oraz bieżące wydarzenia. Bratając się z publicznością, popijał od stojących najbliżej sceny piwko (zobacz w galerii zdjęć). Niemal po każdej piosence dopytywał fanów o wynik meczu Niemcy: Czesi, nie kryjąc, że sam kibicuje Czechom.

Tymon Tymański zaprezentował utwory stare i najnowsze. Wysłuchać więc było można znane kawałki takie, jak "Nie mam jaj" czy "Ewakuacja Watykanu", ale także piosenki z nowej płyty pt. "Wesele".

Gwiazdor wczorajszego wieczoru miło wspominał swój pierwszy występ w Elblągu, który miał miejsce w 1986 roku w Galerii El. Jednocześnie zapowiedział swój ponowny przyjazd do naszego miasta. Tymański planuje wystąpić przed elbląską publicznością jesienią przy okazji promocji nowej płyty.

Wspaniała zabawa, jaką zapewnił nam Tymon trwała ponad dwie godziny. Publiczność, choć nieliczna, spisała się na medal. Już po zakończeniu koncertu udało się jej wywołać zespół na bis.

Początek imprezy Letnie Ogrody Polityki należy uznać za udany. A organizatorom należą się ogromne podziękowania za pomysł i inicjatywę.

Dziś na elblążan czeka kolejna dawka kultury. Na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej odbędzie się panel dyskusyjny, który poprowadzi redaktor Polityki Piotr Sarzyński na temat sztuki, a na Podzamczu wystąpi Andrzej Smolik.
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Ryszard Tymon Tymański ( zdjęć 12 )
Dodano: 2004-06-24 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ qra
  Czwartek, 24.06

  bardzo fajnie napisane! zaje... zdjęcia! nawet odnalazłam na jednym znajomych. wielkie dzieki w imieniu wszystkich fanow tymona. super, ze sa jeszcze dziennikarze, ktorym chce sie wyjsc o 21 z domu w taka ulewe, zeby zrobic fajny material., pozdro. qra

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1847701072693