Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

"MelOdbiornik” - koncert studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi - wygraj bilety

17.06.2015, 06:59:39 Rozmiar tekstu: A A A
"MelOdbiornik” - koncert studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi - wygraj bilety

Młodzi, utalentowani i z charyzmą – tak można zapowiedzieć koncert w wykonaniu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Wystąpią oni podczas Gali Otwarcia Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych, która odbędzie się już 19 czerwca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

"MelOdbiornik" to autorski wybór utworów przygotowany specjalnie na elbląski festiwal. Publiczność usłyszy mix kultowych polskich piosenek, jak również te melodie, które przywołują wspomnienia. Nie zabraknie zatem serialowych i filmowych hitów, m.in. takich jak: głównego utworu z serialu „Polskie drogi” czy piosenek z „Halo Szpicbródka” i „07 Zgłoś się”. Galę Otwarcia poprowadzi Magdalena Emilianowicz, aktorka i dziennikarka TVP Polonia.

Podczas koncertu wystąpią:

Alicja Juszkiewicz, studentka IV roku aktorstwa w PWSFTviT w Łodzi. Debiutowała w 2014 roku rolą Neli w Teatrze Telewizji pt.:„ Brancz” w reż. Juliusza Machulskiego, m.in za tę rolę otrzymała nagrodę "Talent Roku" w kategorii "Melpomena (teatr)" przyznaną przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie, w 2015 roku otrzymała Nagrodę im. prof. Michała Pawlickiego ufundowaną przez prof. Ewę Mirowską i prof. Wojciecha Malajkata za "inteligencję, humor i nadzieję dla zawodu aktorskiego" na XXXIII Festiwalu Szkól Teatralnych w Łodzi.

Sabina Karwala, pochodzi z Bielska-Białej. Studentka III roku Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Ukończyła Szkoły Muzyczne I i II stopnia. Jest finalistką 36 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Gra w spektaklu „Umrzeć z tęsknoty-Najpiękniejsze Piosenki Żydowskie” w teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Uczestniczka warsztatów jazzowych w Puławach, gospel w Krakowie oraz warsztatach musicalowych WAM. Marzy o tym, by założyć swój zespól i podróżować z nim po całym świecie.

Barbara Wypych - studentka IV roku Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Tegoroczna laureatka nagrody Grand Prix 33. Festiwalu Szkół Teatralnych, wyróżniona również nagrodami dziennikarzy i publiczności. Zagrała w spektaklu dyplomowym "Kamień" w reż. Grzegorza Wiśniewskiego, "Cyberiadzie" w reż. Wojciecha Kościelniaka, jak również w pierwszym dyplomie filmowym "Śpiewający obrusik”, reż. Mariusz Grzegorzek. Wkrótce zadebiutuje jako Kokota w filmie "Panie Dulskie" Filipa Bajona. Od września 2015 roku podejmuje stałą pracę z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.

Maciej Musiałowski - student II roku Wydziału Aktorskiego w PWSFTviT w Łodzi, laureat Grand Prix oraz nagrody dziennikarzy 36 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zdobywca III miejsca w konkursie piosenki aktorskiej w Koszalinie. Obecnie zajmuje się pracą nad własną płytą, jak i scenariuszem filmu, który planuje wyreżyserować jako dyplom. Jesienią zagra w „Trzech muszkieterach” w Teatrze Capitol we Wrocławiu. Lubi jeździć konno, pisać i podróżować.

Studentom będzie towarzyszył zespół w składzie:
Przemysław Kuczyński - perkusja.
Andrzej Zielak - kontrabas.
Paweł Serafiński - fortepian, keys, aranżacje, kierownictwo muzyczne
Wacław Mikłaszewski - opieka reżyserska.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie

Organizatorami Festiwalu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Współorganizatorami: Telewizja Polska SA. oraz Narodowe Centrum Kultury

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Organizatorów wspiera Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski

Sponsor Główny Festiwalu: Grupa LOTOS
Sponsor: Centrum Handlowe OGRODY

Współpraca medialna: Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl


Sylwia Warzechowska
rzecznik CSE Światowid

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs:

Jeśli chcesz wygrać podwójne zaproszenie, wyślij nam swoje zgłoszenie na konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując "Festiwal Polskich Seriali". Zgłoszenia przyjmujemy do 18 czerwca , do godziny 12:00. Zwycięzca zostanie o tym powiadomiony drogą telefoniczną 18 czerwca, po godz. 12.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2845830917358