Piątek, 28.01.2022, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Elbląskie Noce jak zwykle pełne atrakcji i emocji. Na scenie pojawili się Skrzynecka, Troński, Szwedes, Jachowski i Korthals

25.08.2014, 07:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie Noce jak zwykle pełne atrakcji i emocji. Na scenie pojawili się Skrzynecka, Troński, Szwedes, Jachowski i Korthals
fot. Majka Brejdak

 „Kochaj albo rzuć” to nie tylko tytuł komedii Sylwestra Chęcińskiego o Kargulach i Pawlakach, ale również spektaklu, którym zakończyły się tegoroczne, 18. Elbląskie Noce, Festiwal Piosenki Wartościowej. Podczas niedzielnego (24.08.) spotkania na dziedzińcu Galerii El rozbrzmiały melodie lat 30. i 60. ubiegłego stulecia, a publiczność wraz z aktorami nuciła znane utwory Tuwima, Hemara, Młynarskiego, Kofty, Przybory i Osieckiej.

„Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ta mała piła dziś i jest wstawiona”, „Okularnicy”, „Bynajmniej”, „Jesteśmy na wczasach”, to tylko niektóre utwory, które stanowiły kanwę spektaklu mówiącego o różnych odcieniach miłości. Bo miłość  zdaniem autorów tekstów, jak i aktorów występujących na scenie, jest nie tylko najważniejsza, ale stanowi źródło inspiracji, jest motorem napędzającym nas do działania, podstawą życia.

Któż z nas nie marzył o miłości? Większość ludzi tęskni za nią mając nadzieję, że kiedyś spotka tę drugą osobę nam przeznaczoną. Zanim to jednak nastąpi poszukuje flirtując, wikłając się w nie zawsze trafione związki, a gdy uda się z nich wybrnąć ponownie szuka szczęścia i wymarzonego partnera.

Różne oblicza miłości i jej przejawów zaprezentowali, wcielając się w skrajne czasami postaci, aktorzy warszawskich teatrów. Katarzyna Skrzynecka, Marcin Troński, Piotr Szwedes, Maciej Jachowski i Paulina Korthals raz lirycznie i swawolnie, innym razem lirycznie i dramatycznie, przedstawiali damsko – męskie dylematy, serwując chwile refleksji okraszone śpiewem i tańcem.

Spektakl przypadł do serca zebranej pod namiotem publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa, głośne wybuchy śmiechu i nucone nieśmiało wraz aktorami stare, ale wciąż jare, szlagiery.

Już niebawem opublikujemy wywiad z Katarzyną Skrzynecką, która zgodziła się udzielić wywiadu specjalnie dla czytelników info.elblag.pl.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / 18. Elbląskie Noce - dzień trzeci ( zdjęć 81 )
Dodano: 2014-08-25 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dlaczego
  Poniedziałek, 25.08

  TVP olsztyn milczało i nadal milczy i nie informuje o majacych sie odbyć imprezach w Elblągi.I milczy gdy te imprezy są w Elblągu.WON z TVP olsztyn niech TVP Gdańsk nas pokazuje.

 2. 2
  +3
  ~ elblążanin
  Poniedziałek, 25.08

  Pytanie do organizatorów. Dlaczego średnia cena biletów wstępu na Elbląskie Noce wynosiła 50zł dziennie? Impreza pod chmurką na terenie Galerii El a od wymienianych sponsorów i ich potencjału mogła rozboleć głowa. LOTOS, Energa, Browar w Elblągu, EPEC, WiK w Elblągu, Kasa Stefczyka i paru innych, którzy byli ciągle wymieniani przez prowadzących. Do tego pomoc finansowa Miasta Elbląg i patronat Marszałka Województwa. Elblążanie w ilości przeszło 550 osób (23 rzędy X 24 miejsca) X 50zł= 27.500,00zł to wpływy z biletów. Nagroda dla laureata I dnia 3.000,00zł. To Gdzie Ci sponsorzy tak często wymieniani. Lato było pełne imprez w okolicach Elblaga. Gdańsk, Stegna, Krynica Morska, Braniewo, Tolkmicko i wiele innych. Tam imprezy są bezpłatne a u nas jak zwykły biznes, no i Ci sponsorzy. Wstyd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2448270320892