Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Piotr Dąbrówka Najlepszym z Najlepszych - zobacz zdjęcia z koncertu

23.08.2014, 13:43:54 Rozmiar tekstu: A A A
Piotr Dąbrówka Najlepszym z Najlepszych - zobacz zdjęcia z koncertu
fot. Majka Brejdak

Osiemnaste urodziny to zwykle impreza na sto fajerek. Tegoroczne „Elbląskie Noce” wydoroślały, a spotkania  festiwalowe przygotowano z przytupem. Pierwszy wieczór (22 sierpnia) to tradycyjnie koncert „Najlepsi z najlepszych” oraz wyjątkowe spotkanie z gwiazdami największego kalibru.

W pierwszej, konkursowej części  inauguracji „Elbląskich Nocy”, sześcioro najlepszych z najlepszych artystów młodego pokolenia walczyło na głosy o sympatię publiczności oraz „Księżycową statuetkę” i nagrodę w wysokości 3000 złotych. Każdy uczestnik wykonał po dwa utwory. Usłyszeć można było wartościowe piosenki o dużym ładunku emocjonalnym, wiele mówiących słowach i czystych, wielobarwnych dźwiękach.

O tytuł najlepszego z najlepszych laureatów prestiżowych festiwali jakie miały miejsce w kraju i za granicą, stanęło pięć pięknych młodych kobiet: Agata Grześkiewicz,  Anastazja Simińska,  Agata Klimczak-Kołakowska, Marta Kostur i  Aleksandra  Długosz oraz jedyny rodzynek w tym gronie, Piotr Dąbrówka. Wybór do łatwych nie należał, ale elbląska publiczność poradziła sobie z zadaniem i zdecydowała do kogo trafi tegoroczna statuetka i nagroda pieniężna.

- Mam czarodziejską karteczkę … i ja już wszystko wiem – droczyła się z publicznością prowadząca koncert laureatów. – Oddano 7528 głosów, większość w głosowaniu internetowym oraz SMS-ami telewidzów, ale ponieważ tamte głosy nie rozstrzygnęły sprawy, okazało się, że decydujące było głosowanie tu na miejscu. I tak oto, trzecie miejsce, gdyby było trzecie miejsce, i gdyby była za to nagroda, otrzymałaby Anastazja (Simińska- przyp. red.). Drugie miejsce, gdyby było oczywiście drugie miejsce, i gdyby była nagroda za to drugie miejsce, zgarnęłaby Agata Klimczak-Kołakowska.

Największą ilość głosów publiczności, księżycową statuetkę oraz nagrodę pieniężną - 3000 złotych,  otrzymał Piotr Dąbrówka. Młody tata dwumiesięcznego Szymona zdradził, że mimo późnej pory synek wraz z mamą dzielnie kibicuje mu na widowni. Zwycięzca nie ukrywał zaskoczenia i radości z wygranej.

- Bardzo się bałem tego wyjazdu, dlatego mojej Kamusi i Szymciowi chciałem tę nagrodę i statuetkę dedykować - mówił.

Druga część wieczoru, jak na „osiemnastkę” przystało, była wyjątkowa. Utwory z repertuaru legendarnego już Andrzeja Zauchy zaśpiewały m.in. legendarne Krystyna Prońko i Małgorzata Ostrowska (z grupy „Lombard” – przyp. red.), a koncert poprowadziła niemniej legendarna Maria Szabłowska. „Byłaś serca biciem”, to tytuł koncertu i jednego  z najbardziej znanych i uznanych utworów z repertuaru tragicznie zmarłego artysty. Obok Krystyny Prońko i Małgorzaty Ostrowskiej (która przypomniała również swój przebój „Szklana pogoda”) piosenki Andrzeja Zauchy zaśpiewał Janusz Szroma oraz laureaci festiwalu jego pamięci: Ewelina Przybyła, Paweł Wolsztyński i Michał Kaczmarek. Na zakończenie wszyscy, przy wydatnej pomocy publiczności, wykonali energetyczną piosenkę spopularyzowaną przez Zauchę – „Czarny Alibaba”.

Rozbawieni słuchacze niechętnie opuszczali  dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Na szczęście już dzisiaj ciąg dalszy imprezy.  Dobrą zabawę oraz salwy śmiechu gwarantują kabarety, które dzisiejszego wieczora opanują scenę.
 
 
 

 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / 18. Elbląskie Noce - dzień pierwszy ( zdjęć 89 )
Dodano: 2014-08-23 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ ccvvvcccc
  Poniedziałek, 25.08

  i pełno za darmoche polityków z Wcisłą na czele, fujjjj

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0414562225342