Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Nowy klub

18.05.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jutro o godz. 17.00 w Sali Zielonej "Światowidu" (II piętro) odbędzie się spotkanie zapoczątkowującę powstanie Klubu Twórcy Ludowego. Pomysłodawcy otwarcia klubu zapraszają wszystkie osoby zajmujące się twórczością ludową – rzeźbą, haftem, koronką, tkaniną, wycinanką, ceramiką, malarstwem, plecionkarstwem, kowalstwem, bednarstwem, pamiątkarstwem, plastyką obrzędową i innymi dziedzinami rodzimego folkloru.
W ramach Klubu odbywać się będą konsultacje etnograficzne z wyżej wymienionych dziedzin sztuki ludowej oraz prelekcje i seminaria z zakresu etnografii, plastyki i historii sztuki.

Przewidywana jest współpraca z muzeami etnograficznymi, uczelniami wyższymi, galeriami, instytucjami kultury i stowarzyszeniami zajmującymi się popularyzacja folkloru w kraju i za granicą.

Zadaniem Klubu będzie także inicjowanie i koordynacja uczestnictwa twórców ludowych w konkursach , wystawach, jarmarkach, plenerach i innych formach promocji kultury ludowej o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Celem nadrzędnym jest ochrona dziedzictwa kulturowego, tradycji i tożsamości narodowej oraz dokumentowanie wszelkich zjawisk współczesnego folkloryzmu.

Pomysłodawcą i koordynatorem Klubu Twórcy Ludowego jest Grażyna Komorska - etnograf Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid".

Na podstawie informacji przekazanych przez CKiWM "Światowid"
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0501220226288