Wtorek, 27.07.2021, Imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Schody życia – czyli nowa książka Ryszarda Tomczyka

22.07.2010, 09:20:32 Rozmiar tekstu: A A A
Schody życia – czyli nowa książka Ryszarda Tomczyka

Dorobek literacki doktora Ryszarda Tomczyka wzbogacił się o kolejną książkę. Pozycja nosi tytuł "Schody". Książką jest kontynuacją cyklu rozpoczętego powieścią pt. "Pakamera" (2002 r.) a kontynuowanego książką pt. "Tobół" (2004 r.). Publikacja ta zamyka ten cykl. Książka powstawała przez siedem lat (od 2003 roku).

Jak podkreśla sam autor, jest to książka o nieuchronności przemijania, starzeniu się i starości.

-    O starzeniu się własnym "faceta-istnieniowca", ale nie tylko. W wędrówce, czy wspinaczce  życiowej towarzyszą mu przecież i żona, i przyjaciel, i krewniacy, i bliżsi oraz dalsi przyjaciele - podkreśla Ryszard Tomczyk. - Powinna to być droga pełna różnych spotkań, trosk, niepokojów, doświadczeń i epizodów, prowadząca po wielorakich schodach - i tych metaforycznych i tych realnych czy urojonych, już to wznoszących się, już to wiodących w dół, czy nowocześnie - ruchomych.

Ryszard Tomczyk urodzony w Radomiu, studia z zakresu filologii polskiej ukończył w 1953 roku w Gdańsku i od tego czasu  nieprzerwanie związany jest z Elblągiem. Doktorat nauk humanistycznych uzyskał na  Uniwersytecie Gdańskim w 1976 r. Pedagog, krytyk teatralny i literacki, pisarz, publicysta, recenzent teatralny, artysta plastyk. Inicjator wielu przedsięwzięć kulturotwórczych, jako pedagog, dyrektor Galerii El czy wreszcie jako redaktor przeróżnych czasopism. Ryszard Tomczyk jest autorem ponad 20 książek, około 700 recenzji i szkiców teatralnych. Jako artysta plastyk - w ZPAP od roku 1977.

Książkę "Schody" można będzie nabyć w księgarni Świata Książki, przy ul. Garbary 23 i w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha, a także dzwoniąc do autora pod nr tel. 55 232-72-30. 

Mars

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Wysoczyzna z "myszką".
  Piątek, 23.07

  Pan Ryszard jest prawie tak jak I. Kraszewski - pisze wiele i .... no właśnie. Ale dlaczego mu nie pasuje Dariusz B. - autor tylko jednej książki "z myszką", - nota bene - bardzo cenionej w regionie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.