Na ul. Saperów obowiązuje ruch wahadłowy. Wczoraj, 5 lipca, rozpoczął się remont jezdni i chodników. Ile potrwają prace?
Rozpoczął się kolejny etap remontu ul. Saperów. Trwa układanie części masy wyrównawczej na jezdni.
W związku z prowadzonymi pracami na remontowanym odcinku obowiązuje ruch wahadłowy, sterowany przez osoby kierujące ruchem. Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie
– informuje zespół prasowy Urzędu Miasta.
Ile potrwa remont?
Zakończenie całego remontu ul. Saperów, wraz z budową chodników i miejsc parkingowych, zgodnie z umową ma nastąpić najpóźniej w pierwszej połowie października
– dodaje Jacek Żukowski z zespołu prasowego.
Remont ul. Saperów będzie kosztować 2,6 mln zł (Elbląg otrzymał 1,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg). Wykonawcą jest Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
Aktualizacja:
Jutro, 7 sierpnia, odbędą się prace związane z wykonaniem warstw bitumicznych. Prace trwać będą w godzinach 8.00 - 16.00. Jak wyjaśnia Urząd Miasta oznaczać to będzie częściowe zamknięcie ulicy.
W związku z prowadzonymi pracami planowane są odcinkowe zamknięcia ul. Saperów dla ruchu pojazdów wraz z wprowadzeniem objazdów. Podobne utrudnienia mogą wystąpić również 8 sierpnia (sobota), w związku z koniecznością dokończenia prac związanych z wykonaniem części nawierzchni
- podaje Urząd Miasta.
Etap I – zamknięcie odcinka ul. Saperów od ul. Józefa Bema do ul. Ludwika Mierosławskiego
Objazd od ul. Józefa Bema w kierunku ul. Saperów będzie poprowadzony ulicami: Józefa Bema, Tadeusza Kościuszki oraz 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego.
Objazd od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Józefa Bema będzie poprowadzony ulicami: Wspólną, Henryka Sienkiewicza, Elizy Orzeszkowej oraz Józefa Bema.
Etap II – zamknięcie odcinka ul. Saperów od ul. Ludwika Mierosławskiego do ul. 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego
Objazd od ul. Józefa Bema w kierunku ul. 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego będzie poprowadzony ulicami: Józefa Bema oraz Tadeusza Kościuszki.
Objazd od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Józefa Bema będzie poprowadzony ulicami: Wspólną, Henryka Sienkiewicza, Elizy Orzeszkowej oraz Józefa Bema.



























W połowie października, a dlaczego nie podano którego roku? Na której fotce ktoś zobaczył pracujących ludzi czy maszyny? Tam trzeba szybko znaleźć niewypał by poszło tradycyjnie. To ta sama firma co robi bulwar Stella Novak i 1Maja? Nawet w PGR za komuny udawali że pracują, a na miejskim z porządną umową wakacje trwają.