Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Za nami oficjalne otwarcie Centrum Kompetencji Społecznych. Rektor: Pomysł na CKS po raz pierwszy pojawił się w 2017 r.

23.11.2023, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami oficjalne otwarcie Centrum Kompetencji Społecznych. Rektor: Pomysł na CKS po raz pierwszy pojawił się w 2017 r.
Fot. Agnieszka Klatt

- Jest to szczególny dzień dla Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. Odbieramy dziś (23 listopada) naszą najnowszą inwestycję – Centrum Kompetencji Społecznych – mówił podczas uroczystości rektor ANS Dr inż. Jarosław Niedojadło.

 


Dziś odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Kompetencji Społecznych. Inwestycja był realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 

 

Pomysł na Centrum Kompetencji Społecznych po raz pierwszy pojawił się w 2017 r. Pierwsza przymiarka do budowy takiego Centrum była w okolicach naszego Domu Studenckiego przy ul. Wspólnej. Ze względu na duże koszty niestety ten projekt nie został zrealizowany

– opowiadał Jarosław Niedojadło.

 


Co się zmieniło? - Na przełomie roku 2019/2020 pojawiła się koncepcja, aby to Centrum zbudować przy Grunwaldzkiej w formie nadbudowy skrzydła A budynku – dodał Jarosław Niedojadło. - W grudniu 2020 r. został wykonany projekt Centrum Kompetencji Społecznych. W marcu 2021 r. podpisaliśmy umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego i podpisaliśmy umowę z Inżynierem Kontraktu.

 


Realizacja projektu trwała dwa lata.

 

Trafiliśmy na szczególny okres. Pandemia, wojna na Ukrainie, problemy z pracownikami, zaopatrzeniem, a jeśli tego było mało, to okazało się, że konieczne jest podniesienie naszej budowy o metr, co wymagało wiele zachodu. Jak widać szczęśliwie udało nam się dotrwać do końca

– wyjaśniał Jarosław Niedojadło.Dzisiejsza uroczystość była okazją do podziękowań. - Bardzo zaangażowani w koncepcję byli wcześniejsi dyrektorzy Instytutu Technicznego Informatyki Stosowanej, ale także prof. Henryk Olszewski – wymieniał rektor.Nowe pomieszczenia CKS są przeznaczone do prowadzenia zajęć dla studentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności dla kierunków inżynieryjnych. Przewidziane jest także udostępnienie pracowni młodzieży szkół współpracujących z elbląską uczelnią.


Wśród laboratoriów są m. in. laboratoria dronów (pracownia budowy, programowania i badania dronów) czy laboratorium modelowania 3 D (pracownia skanowania i modelowania 3D).
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Za nami oficjalne otwarcie Centrum Kompetencji Społecznych ( zdjęć 44 )
Dodano: 2023-11-23 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ wniosek
  Czwartek, 23.11

  Takie Centrum to na utrzymaniu z naszych podatków, tak więc nic zadowalającego. Stanowiska i pensje oczywiście za najniższą?

 2. 2
  +2
  ~ super
  Czwartek, 23.11

  Arek, jak ty mnie tam zaimponowałeś! Nie było nikogo tak wielkiego i z tak chłonną głową. Nawet czerepak to pikuś przy tobie. Tylko trochę ciasno na tych krzesełkach - Witek już nie dał się skusić na takie siedzenie półtwarzą. Marysia to szczęściara. Sama impreza super - kilku pracowników, kilku oficjeli i czerepak. A studenci, wykonawcy?

 3. 3
  +8
  ~ Liście lecą z drzew
  Czwartek, 23.11

  Ojej jak tam czerwono!

 4. 4
  +2
  ~ kuk
  Czwartek, 23.11

  @~ super ~ a o wyżerce / zdjęcie nr 36 / nie wspomniałeś, gdyby nie to, to by się tak ścieśniał ?

 5. 5
  +4
  ~ super
  Czwartek, 23.11

  Rzeczywiście pominąłem to foto, a ono tłumaczy też dlaczego tam pojawił się czerepak - śliniaczek łasy na darmowe korytko i frykasy. Arek, co widać po konstrukcji, też na łakocie łasy ale czerepak tak wyżerkę wyczuwa jak włoska świnia trufle..

 6. 6
  +7
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 23.11

  Brawo Agatka gratulacje! Tylko co na tym otwarciu robi tylu Dyzmów? Przypomnieli sobie nieudacznicy o uczelni?

 7. 7
  0
  ~ Upadły Harley
  Czwartek, 23.11

  ta szkółka to przechowalnia dla bezrobotnych POwców typu Turlej

 8. 8
  +4
  ~ masakra
  Piątek, 24.11

  Czym są kompetencje społeczne? Najprościej mówiąc, kompetencje społeczne (inaczej umiejętności interpersonalne) to umiejętność postrzegania i rozumienia sytuacji społecznych. W języku potocznym częściej stosujemy termin „umiejętności interpersonalne” w kontekście dobrego radzenia sobie w kontaktach z ludźmi. Jest to również umiejętność do wykonywania określonych zadań z wykorzystaniem naszej wiedzy. Przejawem kompetencji społecznych jest radzenie sobie w codziennych sytuacjach, np. tworzenie więzi. Dobrze rozwinięte umiejętności społeczne umożliwiają nam efektywniej pracować w grupach, nawiązywać kontakty z innymi ludźmi lub po prostu adaptację się do środowiska, w którym żyjemy. Jakoś nazwa nie klei mi się z tym co tak jest zainstalowane, czy też widzicie tutaj niezły clash?

 9. 9
  0
  ~ no tak
  Sobota, 25.11

  Ci co przecinają wstęgę utracili kontakt z rzeczywistością. Elbląg potrzebuje miejsc pracy chociaż na początek tak ze 200 i nie za najniższą.A tym panom zapewne na koniec miesiąca spływa na konto niezła kasa. Myślcie panowie jak tu ściągnąć do Elbląga kapitał już nie pisze zagraniczny chociaż z krajów unijnych, żeby powstał zakład produkcyjny. Najniższe płace w Polsce są w Elblągu , czy ktoś o tym myśli? no NIE, ci co przecinają wstęgę mają się dobrze, zadowoleni.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1615159511566