Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Dzień otwarty Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych

25.03.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzień otwarty Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych
Fot. Paweł Friedrich

1 czerwca 2023 już po raz 22 Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych uruchomi rekrutację na studia na przyszły rok akademicki. Z tego względu wczoraj (24 marca) odbyły się Dni Otwarte połączone z wycieczką po Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, w trakcie których uczniowie klas maturalnych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz poznać specyfikę poszczególnych kierunków studiów.O godzinie 10:30 drzwi Akademii stanęły otworem dla uczniów szkół średnich z Elbląga i regionu. Tegorocznych maturzystów w murach uczelni przywitali studenci różnych kierunków, którzy pełnili rolę przewodników w trakcie wyprawy po akademii. Na początku zwiedzania odwiedzający uczelnię maturzyści mogli zobaczyć od środka specjalistyczne pojazdy Policji, Straży Pożarnej czy Żandarmerii Wojskowej. Ta ostatnie formacja wsparła pokaz specjalistycznymi trenażerami i symulatorami. Można też było porozmawiać z Panią Negocjator z elbląskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej i dowiedzieć się więcej o specyfice tej służby. Pokaz uzbrojenia i broni strzeleckiej przygotowała Służba Więzienna oraz 43. Batalion Piechoty Lekkiej Obrony Terytorialnej z Braniewa. Przedstawiciele tych służb zapoznali także młodzież ze specyfiką wykonywanych zadań. Swoje stoiska promocyjne przygotowała Służba Celno–Skarbowa oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Elblągu.Kolejnym punktem w trakcie poznawania naszej Akademii od podszewki sala fokusowa z lustrem fenickim (zwanym popularnie weneckim), w której studenci psychologii zaprezentowali przykładowy przebieg zajęć, z wykorzystaniem narzędzi w formie testów psychologicznych. Na tym etapie zwiedzania uczniowie zapoznali się również z możliwościami sali mikroskopowej oraz laboratorium komputerowego, które dedykowane są nowo otwartemu kierunkowi lekarskiemu.


Po zwiedzeniu jednego z budynków Akademii uczniowie mieli okazję spotkać się ze studentami, wykładowcami i pracownikami poszczególnych wydziałów: Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, Wydziały Nauk o Zdrowiu i Wydziału Lekarskiego. W trakcie tych  spotkań zostały zaprezentowane oferty studiów poszczególnych wydziałów, przybliżono uczniom specyfikę poszczególnych kierunków studiów a także korzyści i możliwości jakie daje ich ukończenie i uzyskanie tytułu licencjata lub magistra. Wspomniane informacje zostały omówione z dwóch perspektyw z jednej strony wykładowcy przybliżyli merytoryczny wymiar studiowania, studenci natomiast przedstawili swoją pespektywę zdobywania wyższego wykształcenia w murach Akademii. W trakcie rozmów z uczniami pojawiły się między innymi informacje na temat praktycznego wymiaru studiów, szerokiej oferty stypendialnej a także możliwości skorzystania z udziału w programie Erasmus + czy organizowanego już po raz 4 programu szkolenia wojskowego w ramach „Legii Akademickiej”. Uczniowie uczestniczyli również w zorganizowanych zajęciach z wykorzystania Walizki oględzinowej, które na co dzień odbywają się na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.Bardzo ważnym punktem w poznawaniu naszej Akademii i dedykowanym przede wszystkim  naukom medycznym i naukom o zdrowiu, było zapoznanie się z funkcjonującym od 2019 roku  Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. To właśnie tutaj, przybyła na Dni Otwarte młodzież mogła zapoznać się z częścią akademii, w której wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne zdobywają przyszli lekarze, pielęgniarki, położne i ratownicy medyczni. Studenci kierunku lekarskiego oraz przyszli ratownicy medyczni, pielęgniarki i położne pokazywali tegorocznym maturzystom możliwość kształcenia według najnowszych standardów i technologii z wykorzystaniem symulatorów medycznych, odzwierciedlających realne warunki, objawy i otoczenie zdarzeń medycznych. To właśnie, jak podkreślali studenci daje możliwość zdobywania wiedzy w praktyce, w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które spotkają ich w późniejszej pracy. 


Wyprawa po uczelni zakończyła się w głównym holu Akademii, gdzie uczniowie otrzymali drobne upominki i życzenia połamania piór na egzaminie dojrzałości.  

 


Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim wspaniałym uczniom oraz ich opiekunom, którzy obdarowali nas mnóstwem pozytywnej energii. Dziękujemy również naszym partnerom, którzy uświetnili swoją obecnością to wydarzenie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Dni Otwartych Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych.
 

 

 


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 13

%100.0 %0.0


Galeria / Dzień otwarty Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych ( zdjęć 36 )
Dodano: 2023-03-25 | Fot Paweł Friedrich

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.1520311832428