Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Działka przy bulwarze Zygmunta Augusta sprzedana. Kupił ją lokalny deweloper

30.06.2023, 10:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Działka przy bulwarze Zygmunta Augusta sprzedana. Kupił ją lokalny deweloper
Fot. Paweł Friedrich

Blisko milion złotych zapłaci elbląski deweloper za nieruchomość na rogu ulic: św. Ducha i bulwaru Zygmunta Augusta. Chętnych na ten teren było więcej. 

 

 

Trzy firmy przystąpiły do przetargu na kompleks działek przy ulicach: św. Ducha i Bulwar Zygmunta Augusta. Jej cena wywoławcza wynosiła 595 tys. zł netto. Ostatecznie nabywcą została Zakład Usług Budowlanych Mytych z Elbląga, który zaproponował za nieruchomość 990 tys. zł netto. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania teren ten przeznaczony jest pod zabudowę usługową. 

 


Przypomnijmy. Nieruchomość przy ul. św. Ducha, na skrzyżowaniu z Bulwarem Zygmunta Augusta, na zabudowę czeka od dziesięcioleci. Przed wojną w tym miejscu znajdowały się kamienice. W 1945 roku zostały praktycznie całkowicie zniszczone. Później planowano tu budowę siedziby archiwum miejskiego. Inwestycji nie zrealizowano. W 2021 roku miasto sprzedało teren spółce EnergoZet, która zaoferowała za nieruchomość ponad 1,6 mln zł. Nabywca, jak informowali urzędnicy, zamierzał postawić w tym miejscu hotel. Z tych planów również nic nie wyszło, bo sprzedaż działki zablokował minister infrastruktury, ze względu na ochronę ważnego interesu publicznego, gdyż nieruchomość położona jest w obrębie portu morskiego w Elblągu. Władze miasta musiały zwrócić pieniądze wpłacone przez nabywcę. 

 

 

W kwietniu tego roku po raz kolejny Miasto wystawiło nieruchomość na sprzedaż, tym razem kompleks okrojono o jedną działkę (nr 142/7), tę położoną na skraju Bulwaru Zygmunta Augusta, w granicach portu morskiego w Elblągu. 

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 30.06

  Elbląg wymaga naprawy - i choć, jak wiadomo, zwolennikiem PiSu specjalnie nie jestem, to w tym przypadku trzeba będzie się chyba przemóc, skoro złodziejstwo, marnotrawstwo, nowobogacka pazerność i zwykłe burżuazyjne szkodnictwo aż wylewają się drzwiami i oknami elbląskiego ratusza. #AtoPolskaWłaśnie... #elblag #prasówka #jelity #libki #chciwość #pazerność #rak; #PrawdaWasWyzwoli, #obrońcyBogoli; #TaxTheRich! ☠⚡

 2. 2
  --1
  ~ taaa
  Sobota, 01.07

  ROBERT KOLINSKI a co bedzie gdy np. pis przegra wybory i do koryta dorwa sie tacy ktorym nie po drodze z pisem i znow elblag obudzi sie z rekas w nocniku bo nowi powiedza idzicie do pisu niech wam dadza czyli jak obecnie pisiory szantazuja obiecuja gruszki na wierzbie bo tylko koryto ich interesuje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7983438968658