Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Już w sobotę wielkie otwarcie przekopu. „Te wszystkie sprawy muszą być przećwiczone”

15.09.2022, 16:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Już w sobotę wielkie otwarcie przekopu. „Te wszystkie sprawy muszą być przećwiczone”
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. Materiały prasowe NDI/BESIX)

- Realizacja pierwszego etapu Inwestycji Wolności zakończy się w tym miesiącu. Po zakończeniu całości inwestycji, kanał żeglugowy pozwoli przepływać z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany jednostkom o zanurzeniu do 4,5 metrów, długości do 100 metrów i szerokości do 20 metrów – informuje Marek Gróbarczyk Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

 

- Po zakończeniu robót głównych pozostają nam prace porządkowe oraz drobne prace związane z kosmetyką oczepów żelbetonowych, które będziemy wykonywali w drugiej połowie września – stwierdził w piątek (9.09.) Bartosz Zabłocki, kierownik robót hydrotechnicznych z konsorcjum NDI/Besix.

 


Jak zapewnia Bartosz Zabłocki, wszystkie roboty zarówno na porcie osłonowym, jak i w kanale są już wykonane. - Są na takim etapie zaawansowania, że może być prowadzony ruch statków – dodał.

 


Tomasz Brocnicki, Majster budowy z konsorcjum NDI/Besix stwierdził, w ubiegłym tygodniu, że w porcie osłonowym zaawansowanie prac wynosi ok. 98 proc. - W tym tygodniu planujemy zakończyć układanie x-bloków na falochronie wschodnim – przyznał w piątek.

 

 

Na falochronie zachodnim cała konstrukcja narzutowa wykonana jest w 100 proc. Wczoraj udało nam się zakończyć układanie bloków normalnych na głowicy wschodniej

 

– zaznaczył Tomasz Brocnicki.

 


Andrzej Małkiewicz, zastępca pełnomocnika ds. realizacji projektu z Urzędu Morskiego w Gdyni również potwierdził, że prace dobiegają końca. - Jesteśmy na końcówce, aż szkoda pomyśleć, że za chwilę będziemy musieli się rozstać – stwierdził w piątek. - Trwają prace wykończeniowe. Trwają prace związane z odbiorami poszczególnych elementów.

 

 

Wszystkie prace i wszystkie obiekty mamy odebrane techniczne. Po uzyskanych decyzjach o pozwoleniu na użytkowanie wszystkich obiektów, mam tu na myśli mosty, bramy śluz oraz budynek kapitanatu, przystąpiono bardzo usilnie i bardzo dużym tempie nad testowaniem i próbami związanymi z działaniem nadrzędnego systemu sterowania

 

– mówił Andrzej Małkiewicz.

 


Jak wyjaśnił Andrzej Małkiewicz jest to „system bardzo wyrafinowany”. - Pozwala on w sposób bezpieczny prowadzić przeprawy, kontrolować je, a także ma elementy, które w momencie niemożliwości działania systemu sterowania poprzez elementy ręczne można kontynuować. Te wszystkie sprawy muszą być przećwiczone – podkreślił Andrzej Małkiewicz.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Wodnik
  Czwartek, 15.09

  Super! Sobota nalezy do Elbląga!

 2. 2
  +3
  ~ Usmiechniety
  Czwartek, 15.09

  Niestety trzeba przyznac ,ze czy nam to się podoba czy nie. Czy dzialająca minusująca grupa-:) ale dzięki dzialaniom Pisu Elbląg juz zyskał ! A to zawsze jakis początek i na chwilę zapomnimy o marazmie! Poki co swietujmy i bawmy się!

 3. 3
  +1
  ~ Dyzio
  Czwartek, 15.09

  Tylko nie płyńcie tą "otwierającą" barką do Elbląga, bo w "porcie" bałagan jak za oborą sołtysa. ta zabawa z "otwieraniem" przypomina weselisko Kaczmarczyka, a i traktor w "porcie " jest. Zachęcanie ważności dzieła niczym zbawienia przez proboszcza za "co łaska" - efekt ten sam , pobożne życzenia i kasy też mniej w kieszeni wierzącego.Kolejka tirów do "za" i rozładunku już stoi na granicy z Ukrainą.

 4. 4
  +4
  ~ rambo11
  Piątek, 16.09

  Już wali 500+ bo to przeca ostatni dzień kiedy można będzie wypełznąć z bachorami zaprezentować badziewiaste tatuaże ---ciemnota musi mieć swoje igrzyska (a gdzie Zenek)-idol buractwa.

 5. 5
  +1
  ~ Kolejny blef.
  Piątek, 16.09

  Szanowni państwo, nie ma żadnego drugiego czy trzeciego etapu Inwestycji Wolności. Był jedynie etap polegający na wykonaniu przekopu. Ta inwestycja była i jest tylko i wyłącznie działaniem propagandowo ideologicznym mającym za cel główny promocję polityki rządzącej partii oraz stworzenie kolejnego mitu narodowego o sile kraju uniezalżniającego się w każdej dziedzinie od Rosji. Szczególnie świadczy o tym ta nazwa inwestycji oraz data jej wdrożenia tj. 17 września (agresja ZSRR na Polskę w 1939 r.). Co będzie dalej, obecnie nikt nie zna odpowiedzi. Wszelkie pomysły i zapowiedzi dalszych działań to tylko pustosłowie. Obiektywnie oceniając ten problem to należy stwierdzić, że nie ma szansy na budowę portu morskiego w Elblągu jak też istotnego wykorzystania przekopu w gospodarce i rozwoju turystyki w naszym regionie.

 6. 6
  0
  ~ Oczy
  Piątek, 16.09

  Pis won do San escobar

 7. 7
  0
  ~ zaoczny
  Piątek, 16.09

  Od poczatku byłem Za przekopem podpisując się pani Gellert , gdy zbierala kilkanaście lat temu podpisy . Ale gdy PiS przejął tę inwestycje i uważa tylko za swoją , bo jest mistrzem w zawłaszczaniu / z Komuną walczyli tylko pisowcy , a szczególnie dwaj bracia , do koscioła chodzą tylko zwolennicy PiS itp / Dlatego jutrzejsze Otwarcie też jest tylko dla fanów PiS i dlatego tam nie pójdę .

 8. 8
  0
  ~ Coral
  Piątek, 16.09

  wszystkim antypolskim propagandystom piszę będę na otwarciu,bo to najważniejsze wydarzenie w tym regionie od czasu zbudowaniu Gdyni.Pozdawiam wszystkich polskich patriotów pisowskich.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0738530158997