Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ruszył przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej EPEC

09.02.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ruszył przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej EPEC
Fot. EPEC Elbląg

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej opublikowało zapytanie ofertowe na budowę farmy fotowoltaicznej w Elblągu. Oferty przyjmowane są za pośrednictwem platformy zakupowej EPEC do 23 lutego br. do godz. 10:00.

 

Budowa farmy fotowoltaicznej jest jednym z celów strategicznych wynikającym ze Strategii  Rozwoju EPEC do roku 2025. Inwestycja jest częścią modelu zaopatrzenia Miasta Elbląg w energię elektryczną i ciepło. Powstanie w części Elbląga zwaną Terkawką.

 

- Nasza firma konsekwentnie przeobraża się w firmę zdolną również oferować zieloną energię mówi Andrzej Kuliński, prezes Zarządu Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Ogłoszenie przetargu to kolejny krok w tym projekcie. Mamy już podpisaną umowę na dzierżawę działki. Sama inwestycja będzie dodatkowym źródłem dochodów dla naszej spółki, poprzez sprzedaż energii elektrycznej.

 

Przedmiot zamówienia

 

Postępowanie zostało ogłoszone na platformie zakupowej EPEC w trybie zapytania ofertowego. Przedmiotem zamówienia jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy około 2 MW w formule" zaprojektuj i wybuduj". W ramach zadań znajduje się m.in. wykonanie kompleksowej dokumentacji farmy fotowoltaicznej umożliwiającej realizację inwestycji oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową.

 

Zamawiający określił również przedmioty dodatkowe, m.in. usługi elektryczne, roboty instalacyjne, usługi geodezyjne. Szczegółowe informacje znajdują się w dokumencie Specyfikacje Warunków Zamówienia, który dostępny jest na platformie zakupowej EPEC.

 

Planowany termin uruchomienia farmy to koniec roku 2023.

 

Link do opisu postępowania znajduje się TUTAJ.

 

EPEC

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ nieco jaśniej proszę
  Środa, 09.02

  Przecież Wróblewski ogłosił, że Terkawkę sprzedał Koreańczykom na farmę fotowoltaiczną. To ta epecowska to ta sama, druga, konkurencyjna?

 2. 2
  +8
  ~ 112
  Środa, 09.02

  my mieszkańcy za to zapłacimy

 3. 3
  +7
  ~ Wróblewski musi odejść.
  Środa, 09.02

  Słupnik doprowadził miasto Elbląg do stanu umysłu ,najgorsze że my z tym dziadostwem nic nie robimy.

 4. 4
  +3
  ~ Grzałka
  Środa, 09.02

  A gdzie komunikat, że od marca ceny ciepła pójdą w górę, prawdopodobnie o 13 %?

 5. 5
  +2
  ~ widz
  Środa, 09.02

  pisiory rozpier...farmy wiatrowe,fotowoltaikę,elektrownię w ostrołęce,rozkradli pieniądze na zakup emisji co2,ale winna wszystkiemu jest unia , tusk i rosyjscy hakerzy.

 6. 6
  +2
  ~ jan-49
  Środa, 09.02

  ciekawi mnie o ile podrozeje cieplo przez farmy fotowoltaiczne przeciez ci ktorzy je zakladaja musza zarabiac i to nie malo dlatego tematu te elblaskie pismaki nie podejmuja nastepne znajomki czy kolesie chca tluc kase na tym biznesie?

 7. 7
  +3
  ~ AMOREK
  Czwartek, 10.02

  Szoł jest . Ale brak odpowiedzi na Pytanie co z tego będą mieli mieszkańcy? W jakiek cenie będzie odsprzedawana kWh? Jaki jest w związku z tym planowany czas zwrotu inwestycji ? Jakie zostaną osiągnięte korzyści zmniejszające ( obietnica prezydenta) cenę ciepła. A może jest to poprostu MIS na miarę naszych możliwości ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1319279670715