Sobota, 29.02.2020, Imieniny: Lutoslaw, Roman, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kiedy w parku przy ul. Lotniczej rozpocznie się budowa oświetlenia?

09.10.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kiedy w parku przy ul. Lotniczej rozpocznie się budowa oświetlenia?
Fot. Ryszard Biel
Marek Osik (radny KWW Witolda Wróblewskiego) zwrócił uwagę na brak oświetlenia, które miało być w dwóch elbląskich parkach. Choć w budżecie Miasta przeznaczono na to środki, budowa nadal się nie rozpoczęła. Co na to włodarz naszego miasta?
 
- W budżecie miejskim na 2019 r. zostały przewidziane środki w kwocie 100 tys. zł na budowę oświetlenia w parkach miejskich przy ul. Lotniczej i Pl. Wolności. Realizacja projektów w 2019 r. była potwierdzona przez Pana Prezydenta na spotkaniach klubu KWW Witolda Wróblewskiego – zaznaczył Marek Osik.
 
Radny zapytał Prezydenta na jakim etapie znajduje się realizacja zadania związanego z budową oświetlenia w parku miejskim przy ul. Lotniczej.
 
Jak zapewnia Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak dokumentacja projektowa oświetlenia skwerów parkowych przy ul. Lotniczej i Placu Wolności została wykonana na przełomie sierpnia i września.
 
 
W budżecie miasta na rok 2019 na realizację przedmiotowych zadań zostały przewidziane środki w wysokości 100 tys. zł brutto, a kosztorys inwestorski przygotowany przez projektanta opiewa na kwotę 462 705 zł brutto (na skwer przy ul. Lotniczej 316 232 tys. zł brutto)
 
– informuje Janusz Nowak.
 
Przetarg na realizację tych inwestycji zostanie dopiero przeprowadzony. - Aktualnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy dla zadania związanego z budową oświetlenia skweru parkowego przy Placu Wolności z rozpoczęciem tych prac jeszcze w bieżącym roku zapewnia wiceprezydent.
 
 
Z uwagi na pozyskanie dofinansowań z funduszu dróg samorządowych na zadania realizowane w bieżącym roku i uwolnienie środków własnych, jest możliwość przesunięcia środków na najbliższej sesji Rady, na wykonanie oświetlenia parku przy ul. Lotniczej. Powyższe umożliwi przeprowadzenie postępowania przetargowego i wyłonienie wykonawcy w bieżącym oku, a wykonanie robót na początku 2020 r.
 
- wyjaśnia Janusz Nowak.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Park przy ulicy Lotniczej i placu Wolności ( zdjęć 24 )
Dodano: 2019-10-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ JASNOWIDZ
  Środa, 09.10

  Nie wolno budować żadnego oświetlenia elektrycznego w parkach ,a to dlatego że energii elektrycznej mamy bardzo mało i przez to będzie droga ,DO parku przychodzimy w dzień , a jak się zbliża zmrok idziemy do domciu . Drzewa i rośliny muszą spać i przerobić dwutlenek węgla w tlen .

 2. 2
  +3
  ~ babcia
  Środa, 09.10

  Z parków korzysta się nie tylko latem,kiedy dzień jest długi ale również jesienią i zimą. W tym okresie zmrok zapada już o 15-16 . Tak więc oświetlenie się przyda a sądzę,że montuje się energooszczędne.

 3. 3
  0
  ~ skóra krokodyla
  Środa, 09.10

  Kozioł nadal nie widzi i nie słyszy. Może niech podświetli i podlewa konewką zadbany basen adolfa. Są granice śmieszności, pogardy, nieprzyzwoitości, ale są też wybrani nietykalni, którzy te granice bezwstydnie przekraczają. Nie wstydzą się mieszkańców, elektoratu (słupów), rodziny.

 4. 4
  +4
  ~ pagórek
  Środa, 09.10

  My teraz kosim i grabim i wywozim, czasu ni mamy.

 5. 5
  +4
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 10.10

  No te jest chyba pytanie do naszego radnego, wybranego z okręgu nr 5 a mieszkającego dwie ulice od parku

 6. 6
  +1
  ~ kasia d
  Czwartek, 10.10

  ten park przy Wolności jest bardzo mały, powycinane są krzewy, jest przejrzyście, nawet w nocy od latarni wkoło, po co wydawać kasę na to, lepiej wydać na inny projekt!

 7. 7
  0
  ~ Ja też tu mieszkam
  Czwartek, 10.10

  Dlaczego pod tym tekstem nie ma obowiązkowego komentarza Roberta Kolinskiego? Bez tego tekst nie jest ważny a temat który porusza nie jest wart zainteresowania. W Elblągu nie wzbudzi zainteresowania żadna sprawa opisana w prasie internetowej jeśli nie została dostrzezona i skomentowana przez Kolinskiego. Dlatego źle wróżę oświetleniu parku po tamtej stronie dworca.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.