Czwartek, 2.07.2020, Imieniny: Jagoda, Urban, Otton
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Będzie remont nawierzchni Mostu Dolnego. Ten obiekt prosił się o to od lat

23.10.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie remont nawierzchni Mostu Dolnego. Ten obiekt prosił się o to od lat
Fot. Ryszard Biel

Wszystko wskazuje na to, że Most Dolny doczeka się wreszcie remontu. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tego zadania. To dobra wiadomość dla elblążan.

Most Dolny, łączący ulice: Studzienną i Orlą, razem z Mostem Górnym do użytku został oddany w lipcu 2013 roku. Bardzo szybko okazało się, że nawierzchnia z dębowej kostki może i ładna, na pewno nie jest trwała. Pierwsze wybrzuszenia i pęknięcia zaczęły się pojawiać, krótko po zakończeniu inwestycji. Od tamtej pory co rok, nawet kilkakrotnie, dokonywano ich naprawy. Niewiele to dało, stan nawierzchni mostu cały czas się pogarszał.

Obiekt wreszcie doczeka się remontu. Miasto ogłosiło przetarg na wymianę nawierzchni drewnianej Mostu Dolnego.

Zakres prac obejmuje: prace przygotowawcze oraz rozbiórkę istniejących elementów nawierzchni jezdni i chodnika, wykonanie powłok antykorozyjnych i izolacji konstrukcji stalowej, wykonanie odwodnienia liniowego oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodnika w istniejącej konstrukcji stalowej. Miasto planuje, że remont zakończy się w kwietniu 2020 roku. To oczywiście pod warunkiem, że uda się wyłonić jego wykonawcę. Na oferty chętnych Ratusz czeka do 5 listopada.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Galeria / Mosty Wysoki i Niski nawierzchnia ( zdjęć 12 )
Dodano: 2019-10-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Ja
  Środa, 23.10

  I jeszcze nie ma hejtu?

 2. 2
  +5
  ~ Jest
  Środa, 23.10

  Wydają znowu nie swoją kasę na mosty. A może niech zapłaci za ten remont osoba która podejmowała decyzje o położeniu kostki ma mosty.

 3. 3
  +20
  ~ Kondek
  Środa, 23.10

  I znowu Miasto wyłoży kasę a most jest jeszcze bardzo "młody". Kto zatwierdził taki projekt.??? Pamiętam most jeszcze wykonany przez władzę przedwojenną. Były drewniane grube belki jak podkłady kolejowe. Od czasu do czasu wymieniano jedną belkę i to się sprawdzało. Podobne konstrukcje są jeszcze do dzisiaj w Niemczech jak i Holandii.

 4. 4
  0
  ~ psiogłowiec
  Środa, 23.10

  A wystarczyłoby go konserwować.

 5. 5
  +12
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 23.10

  Pytań uzasadnionych jest dużo więcej i opisywanie tych problemów nie jest hejtem! Sprawa dotyczy inwestycji za dziesiątki milionów. Uwaga już dziecko wie, że drewno namoknięte pęcznieje. Tak więc może ta kostka nie była odpowiednio zaimpregnowana albo zostały użyte niewłaściwe środki chemiczne do jej przymocowania? Może też powinien zabrać głos w sprawie wybrzuszania się nawierzchni projektant, który zadecydował że nawierzchnia będzie taka? Najważniejsze jednak jest to dlaczego od 2013 roku nie reklamowano tak u wykonawcy, producenta kostki drewnianej jak i budujących most?

 6. 6
  +13
  ~ blablabu
  Środa, 23.10

  Prosi to się świnia ;), a na poważnie prosi to się o ukaranie tych, którzy nie dopilnowali aby bubel był usunięty w okresie gwarancyjnym.

 7. 7
  --2
  ~ Jokasta
  Środa, 23.10

  Opus magnum tej kadencji ......

 8. 8
  +8
  ~ kiki
  Środa, 23.10

  Inwestorem był prezydent. Ale i tak za ten remont zapłacą po raz drugi mieszkańcy Elbląga.

 9. 9
  +4
  ~ Polak
  Czwartek, 24.10

  A jakim to prawem!!!!!!!. Projektant dał nawierzchnie nieodpowiednią, Wykonawca ją wykonał i się nie sprawdziła. Z jakiej racji ma to być finansowane z podatków. Do odpowiedzialności pociągnąć Projektanta + Wykonawcę sprawdzić. PROSZĘ TEŻ ROZLICZYĆ BUDOWĘ KALBARA!!!. Zamówień z wolnej reki było co niemiara!!!

 10. 10
  +2
  ~ Wkurzony Elblazanin
  Czwartek, 24.10

  CO to za tytuł marnego dziennikarza? "Ten obiekt prosił się o to od lat" Od lat? Ten obikt istnieje od kilku lat, a naprawy wcześniejsze były dokonywane w ramach reklamacji. Po ustatniu reklamacji minęły dwa lata, aby osiągnąc ten stan.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.