Poniedziałek, 23.11.2020, Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Targowisko zmieni się nie do poznania jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł!

09.04.2018, 13:30:20 Rozmiar tekstu: A A A
Targowisko zmieni się nie do poznania jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł!
Wizualizacja

Koszt modernizacji targowiska miejskiego wynieść ma prawie 3 mln zł. Dziś, została podpisana umowa z wykonawcą, według której inwestycja ma zostać zakończona do końca listopada 2018 r.

 

"Przebudowa targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka w Elblągu" to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego. W sumie koszt zadania (wykonanie robót budowlanych) wynosi ponad 2 mln 984 tys. zł (dofinansowanie to ponad 994 tys. zł).

 

W marcu 2017 r. opracowano dokumentację projektowo – kosztorysową, a dwa miesiące później uzyskano pozwolenie na budowę. W połowie grudnia ubr. podpisana została umowa na dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej.


Dziś została podpisana umowa na roboty budowlane, w której wykonawca zadeklarował, że termin wykonania zamówienia to 30 listopada 2018 r.

Zakres robót budowlanych obejmuje  rozebranie 21 istniejących pawilonów handlowych oraz  rozebranie istniejących wiat ze stołami z zadaszeniem eternitowym i stołów obok wiat. Moją zostać wybudowane nowe zadaszone wiaty o konstrukcji stalowej i stoły handlowe.


To jednak nie jedyne zmiany. Rozebrany zostanie istniejący ciąg pieszo-jezdniowy  i wybudowany nowy wraz z  chodnikami.Planowane jest powstanie 12 szt. nowych pawilonów handlowych (w tym 3 pawilonów z instalacją wodociągową),   niezadaszonych miejsc handlowych,  miejsc parkingowych.


Dodatkowo ma zostać wykonane odwodnienie pawilonów handlowych, kanalizacja deszczowa, sanitarna, instalacja wewnętrzna wodno-kanalizacyjna. Targowisko ma również zostać oświetlone.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Rynek
  Poniedziałek, 09.04

  Super

 2. 2
  +1
  ~ kli
  Poniedziałek, 09.04

  a ja żądam aby handlujący, szczególnie ci w budach dołożyli się do remontu, mają kase, tylko wiecznie płaczą jak to im źle!

 3. 3
  +3
  ~ do kli
  Poniedziałek, 09.04

  jasne niech handlujący się dołożą do remontu, połowa z nich to niezłe cwaniaczki i te baby w budach co handlują zleżałymi ciuchami z Wawki

 4. 4
  +10
  ~ Ale
  Poniedziałek, 09.04

  Tak będzie zabudowany cały teren czy tylko dwa rzędy. A parking po giełdzie samochodowej kiedy będzie dostępny dla tych co przyjadą na targowisko.

 5. 5
  0
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 09.04

  " Konik " Prezydenta miasta , podobnie jak wiadukt . I dopiął .. : )

 6. 6
  --2
  ~ Ehh
  Poniedziałek, 09.04

  Że tam epidemii sraczki jeszcze nie było to cud

 7. 7
  0
  ~ Arc
  Wtorek, 10.04

  "Targowisko zmieni się nie do poznania" - skoro tak piszecie, to zmieńcie zdjęcie, bo na nim jest łudząco podobne do tego co było. A jeśli tak będzie jak na zdjęciu to zmieńcie tytuł i się nie kompromitujcie.

 8. 8
  +5
  ~ kli
  Wtorek, 10.04

  Targowisko zmieni się nie do poznania --- zmieńcie w końcu tą kierowniczkę ła------ę bo wstyd przynosi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2167780399323