Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejny odcinek S7 do Warszawy oddany do użytku. Nasz materiał i zdjęcia z lotu ptaka otwartej drogi

11.08.2017, 21:00:55 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny odcinek S7 do Warszawy oddany do użytku. Nasz materiał i zdjęcia z lotu ptaka otwartej drogi
fot. Rafał Kadłubowski

Jesienią tego roku zakończy się budowa drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim. Dziś (11 sierpnia) oddano do użytku kolejny, tym razem 12-kilometrowy odcinek ekspresówki między węzłami Ostróda Południe i Rychnowo. Tym samym czas podróży między Elblągiem a Warszawą skrócił się o kolejne kilkanaście minut. Do ukończenia pozostały jeszcze ostatnie dwa odcinki o długości ok. 20 km. Po ich otwarciu droga S7 od Elbląga do granicy województwa w Napierkach będzie w standardzie ekspresowym.

Otwarty w piątkowe popołudnie odcinek to część inwestycji o łącznej długości ok. 20,1 km, która została podzielona na dwa zadania realizacyjne: C1 Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km) i  C2 Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,2 km). Inwestycja polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Nowo wybudowana droga w całości biegnie po nowym śladzie. Wykonawcą zadania o wartości 299,2 mln zł była firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o.

Wraz z zakończonym odcinkiem Ostróda Południe - Rychnowo o długości 8,8 km udostępniono kierowcom również węzły drogowe budowane na sąsiednich odcinkach S7 realizowanych przez innych wykonawców i planowanych  do zakończenia w późniejszym terminie, tj. jesienią 2017 roku, co łącznie daje około 12 km.  Pozwoliło to na lepsze skomunikowanie oddanego fragmentu trasy z istniejącym obecnie układem drogowym do czasu zakończenia sąsiednich odcinków.
 
Oddanie do ruchu odcinka Ostróda Południe - Rychnowo to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków. Łącznie z udostępnionym dziś odcinkiem drogi w województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 122 km tej trasy na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek – Nidzica (31,3 km), Nidzica – Napierki (22,7 km) oraz Ostróda Południe – Rychnowo (8,8 km). W budowie znajdują się obecnie jeszcze dwa odcinki S7: Ostróda Północ - Ostróda Południe i Rychnowo - Olsztynek Zachód o łącznej długości 20,8 km. Zakończenie tych inwestycji planowane jest w tym roku. W rezultacie na koniec 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie w klasie drogi ekspresowej.

Uroczystość otwarcia odcinka Ostróda Południe – Rychnowo odbyła się w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Grabin. Przecięcia wstęgi dokonali: wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, wiceminister rozwoju Witold Słowik, wojewoda warmińsko-mazurski  Artur Chojecki, przedstawicielka Komisji Europejskiej Anna Modzelewska, dyrektor GDDKiA Krzysztof Kondraciuk, dyrektor GDDKiA oddział Olsztyn Mirosław Nicewicz oraz samorządowcy.

Dziś podczas uroczystego otwarcia odcinka S7, wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał także aneksy do Programów Inwestycji Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie warmińsko-mazurskim na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Stradomno oraz na drodze krajowej nr 51 na odcinku Smolajny – Kosyń. Zakres inwestycji  w Stradomnie obejmuje wykonanie chodnika przy drodze krajowej nr 16 po lewej stronie o długości 1120 m oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Na odcinku Smolajny – Kosyń planowane jest wzmocnienie i poszerzenie  jezdni do 7 m na odcinku ponad 3 km, likwidacja nienormatywnych łuków drogi, budowa chodnika i ciągu pieszo – rowerowego i zatok autobusowych oraz kładki dla pieszych nad rzeką Łyną.

Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej galerii zdjęć z dzisiejszego otwarcia odcinka Ostróda Południe – Rychnowo oraz zdjęcia z lotu ptaka przedstawiające oddany do użytku odcinek oraz budowaną ekspresową obwodnicę Ostródy.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 27

%96.3 %3.7


Galeria / Otwarcie nowego odcinka siódemki ( zdjęć 80 )
Dodano: 2017-08-11 | Fot. 1-55 Ryszard Biel, 56-80 Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ frant
  Piątek, 11.08

  Prężą się notable (sic!) - a tu raptem oddano 8,8 km S7. Tak się wyborczo lansuje PiS-owska władza. A gdzie reszta mazurskiej S7 ?- na koniec 2017r -ale jak dobrze pójdzie. OHYDA!

 2. 2
  +19
  ~ A jednak jełop
  Piątek, 11.08

  Zdjęcie nr 1 - po lewej - znany jełop z olsztynkowa, ciągle z jełopowato otwartą jamą gębową. I pewnie mu już tak pozostanie.

 3. 3
  +7
  ~ Znaffca
  Piątek, 11.08

  No raczej jesienią nie będzie gotowa. Bo do Jazowej fragmentu nie oddadzą. Przygotujcie się lepiej, zamiast glupoty pisac. W WM siodemka bedzie gotowa w przyszlym roku.

 4. 4
  +11
  ~ I jest
  Sobota, 12.08

  Grabarz Elbląga co wpadł do Elbląga z jedną i wszystko na Olsztyn z kablami poszło.

 5. 5
  +17
  ~ Rada
  Sobota, 12.08

  Dać im miotly niech pokażą że pracowali Wstążki to powinni robotnicy przycinać.

 6. 6
  +5
  ~ Qwerty
  Sobota, 12.08

  Do znaffca: w punkt co do zakończenia S7 w naszym regionie. A co do S7 to tempo robót osłabło na fragmencie Kazimierzowo-NDG bo wcześniej były przypuszczenia ze oddadza przed czasem.

 7. 7
  +1
  ~ jjj
  Poniedziałek, 14.08

  kiedy w Ostrodzie skoncza roboty??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2172698974609