Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kto wyremontuje kamienicę przy ul. Trybunalskiej?

27.06.2017, 09:30:34 Rozmiar tekstu: A A A
Kto wyremontuje kamienicę przy ul. Trybunalskiej?

Miasto szuka firmy, która zajmie się przebudową kamienicy przy ulicy Trybunalskiej 7. Budynek ten elbląski magistrat kupił od PZU w ubiegłym roku. Po remoncie "zasiedlą go" urzędnicy.

Przetarg na przebudowę narożnego budynku przy ul. Trybunalskiej miasto ogłosiło wczoraj (26 czerwca). Zamówienie obejmuje realizację pierwszego etapu całej inwestycji tj. przebudowę pomieszczeń budynku znajdujących się w piwnicy, na parterze oraz I piętrze budynku, wyprowadzenie wszystkich pionów instalacyjnych na pozostałe kondygnacje budynku, budowę windy osobowej i towarowej oraz przebudowę klatek schodowych.

Do 11 lipca, do godz. 9.30 miasto czeka na oferty lub wnioski o dopuszenie do udziału w postępowaniu. Wykonawca wyłoniony w przetargu na wykonanie prac będzie miał 5 miesięcy od daty udzielenia zamówienia.

Przypomnijmy. W 2016 roku elbląski magistrat zakupił od PZU sąsiadujące ze sobą dwie kamienice: przy ul. Trybunalskiej 7 o powierzchni ponad 1700 m2 i przy ul. Łączności 3 o wielkości 753 m2. Obie od dłuższego czasu były nieużytkowane. Urzędnicy wynegocjowali ich zakup za 1 mln 270 tys. zł. Początkowo płatność miała zostać rozłożona w ratach do 2018 r. Miastu udało się jednak znaleźć środki już w tym roku i cała transakcja została ostatecznie rozliczona 31 października 2016 r.

Większa z kamienic - przy ul. Trybunalskiej 7 ma być siedzibą czterech jednostek podległych pod Urząd Miejski, które w tej chwili znajdują się w różnych punktach miasta.

Do budynku przy ul. Trybunalskiej 7 planowane jest przeniesienie Departamentu Świadczeń Rodzinnych z ul. Jaśminowej, Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych z ul. Kosynierów Gdyńskich, Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej z al. Tysiąclecia oraz Zarządu Budynków Komunalnych z ul. Ratuszowej i Hetmańskiej

- wyjaśniała w ubiegłym roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Włodarze Elbląga tłumacza, że takie rozwiązanie wpłynie na zmniejszenie kosztów związanych z wynajmem pomieszczeń dla poszczególnych departamentów i referatów, ale przede wszystkim spowoduje możliwość zbycia uwolnionych budynków. Ponadto usprawni także pracę urzędu, a przede wszystkim ułatwi załatwianie spraw klientom urzędu, osobom niepełnosprawnym, chorym i starszym.

W projekcie budżetu miasta na rok 2017, na przebudowę kamienicy przy ul. Trybunalskiej 7 zapisano 700 tys. zł (w tym 500 tys. zł wydanych ma zostać w przyszłym roku).

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Ano
  Wtorek, 27.06

  Olsztyniaki dadzą kasę i ludzi.

 2. 2
  +4
  ~ bady
  Wtorek, 27.06

  Pamiętam czasy jak w UM pracowało ok. 200 osób, wszystko było szybko sprawnie, a były to początki komputeryzacji. A co nam dała komputeryzacja - wzrost zatrudnionych o 100%. i co jeszcze? Włodarze Miasta dbają o swoje warunki do pracy, ale dlaczego nie dbają o odbiorców ciepła. Dlaczego płacimy tak dużo? ile można czekać na konkretne korekty tak do 74 zł. za gj.

 3. 3
  0
  ~ Zatroskany
  Wtorek, 27.06

  Kto ukróci tą rozbuchaną biurokrację, w Elblągu coraz mniej mieszkańców a coraz więcej urzędników , którzy mają ich obsługiwać. W UM zagospodarowano strych na potrzeby urzędników, wybudowano ratusz na starówce, wynajęto pomieszczenia na dworcu PKS dla wydziału komunikacji, zakupiono komputery i programy informatyczne i wciąż mało pomieszczeń i urzędników ( do obsługi mniejszej ilości mieszkańców) ktoś w tym mieście uprawia sztukę dla sztuki. Czy wydajność pracy urzędników spadła drastycznie pomimo wsparcia technicznego (komputery).

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3310899734497