Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Spore zmiany w rejonie ul. Bema i Grobla Św. Jerzego. Zobacz, co zaplanowało Miasto

17.04.2017, 18:00:57 Rozmiar tekstu: A A A
Spore zmiany w rejonie ul. Bema i Grobla Św. Jerzego. Zobacz, co zaplanowało Miasto
fot. Rafał Kadłubowski

Na terenie dawnej mleczarni przy ul. Bema dobiega końca budowa nowego osiedla z około 250 mieszkaniami. Oznacza to, że już wkrótce ruch pojazdów w tym rejonie znacznie się zwiększy. W związku z tym Miasto przygotowało zmiany w organizacji ruchu na wysokości włączenia ulicy Bema w Groblę Św. Jerzego, a także na wysokości skrzyżowania ul. Bema z Pułaskiego. Ich wprowadzenie zaplanowano na maj. Kierowcy powinni jednak zapoznać się z nimi już teraz.

W okresie maja i czerwca, do powstałych na terenie byłej mleczarni przy ul. Bema mieszkań,  wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. Szacuje się, że siedem wybudowanych budynków wielorodzinnych zasiedli od 500 do nawet tysiąca osób. Mniej więcej na każde mieszkanie przypada przynajmniej jeden samochód, co oznacza, że w najbliższym czasie ruch w tym miejscu wzrosnąć może o minimum 250 pojazdów. Wielu elblążan już od dawna zastanawiało się, jak rozwiązany zostanie problem wyjazdu z osiedla przy ul. Bema. Dziś już wiemy, jakie rozwiązania wprowadzi w najbliższych tygodniach Miasto.

Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w maju przewiduje w rejonie połączenia ulic Grobla Św. Jerzego i Bema, korektę istniejącego oznakowania poziomego i pionowego. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim ograniczenia relacji skrętnych. Wyjazd z nowopowstałego osiedla możliwy będzie wyłącznie w relacji prawoskrętu. Oznacza to, że nie będzie możliwości, jak to ma miejsce obecnie, skrętu w lewo w ul. Bema. Zachowana zostanie natomiast możliwość wjazdu na osiedle w relacjach zarówno skrętu w lewo (na kierunku od centrum miasta), jak i skrętu w prawo (od strony ul. Bema w kierunku centrum). Po zmianach kierowcy nie będą też mogli skręcić w lewo z ul. Bema w jednokierunkową ul. Chocimską. Na istniejących już pasach do skrętu w lewo w ul. Grobla Św. Jerzego (skrzyżowanie z ul. Związku Jaszczurczego i lewoskręt do dawnej mleczarni), wprowadzona zostanie możliwość zawracania. 

Zmieni się również organizacja ruchu na odcinku ul. Bema między ulicami Mickiewicza i Żeromskiego. Jak już wcześniej informowaliśmy w naszym artykule, na pasie od centrum miasta w kierunku ul. Łęczyckiej, wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w Pułaskiego i na teren Młodzieżowego Domu Kultury. Wyjazd z ul. Pułaskiego i z MDK możliwy będzie tylko w relacji skrętu w prawo. W związku z tym wzdłuż ul. Bema, między Mickiewicza a Żeromskiego, namalowana zostanie podwójna linia ciągła oraz ustawione zostaną odpowiednie znaki pionowe. 

Wszystkie wspomniane zmiany wprowadzone zostaną w maju.


Już wkrótce wyjazd z ul. Pułaskiego w ul. Bema możliwy będzie tylko w relacji skrętu w prawo (fot. Ryszard Biel)

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%87.5 %12.5


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --26
  ~ abra
  Poniedziałek, 17.04

  Łot wymyślili. Gonić Wróbla, gonić i ten caly peerelowski zarząd dróg ...

 2. 2
  --22
  ~ Jako komisja panu zabraniam
  Poniedziałek, 17.04

  To osiedle nie powinno tam w ogóle powstać przy JEDNEJ drodze dojazdowej na 1000-1500 mieszkańców. Inwestor powinien mieć obowiązek budowy co najmniej jednego dodatkowego wyjazdu z osiedla. I po kiego grzyba wyjazd z Pułaskiego i MDK ma być tyko w prawo? Przecież to czysty idiotyzm i utrudnianie ludziom życia. Tam i tak ruch jest niewielki, więc pojazdy skręcające w lewo nikomu nie przeszkadzają.

 3. 3
  +7
  ~ realista
  Poniedziałek, 17.04

  Taraz sie tam korkuje, a co bedie dalej? Tylko 4 pasy to rozladuja, tzn. w tym miejscu tylko wiadukt.

 4. 4
  +8
  ~ uiu
  Poniedziałek, 17.04

  wyjechac z tego osiedla to masakra... wszystko zaslaniaja parkujace auta na chodniku z lewej strony wyjazdu (kolo przedszkola)... wlaczyc sie do ruchu to na zasadziechybil - trafil, moze sie jakos uda. beda tam dzwony ze hej

 5. 5
  +7
  ~ mieszkaniec osiedla
  Poniedziałek, 17.04

  Gratuluje osobie ktora wymyśliła zakaz skrętu w ulice Pulaskiego. Moze najpierw lepiej sie przyjrzeć gdzie powstaje problem. Korek tworzy sie przez samochody jadace w kierunku centrum, które zjeżdżając z gory korkuja cale skrzyżowanie z Pulaskiego bo czekaja w kolejce na skręt w ulice Kościuszki. I to ze w godz szczytu tworzy sie korek w tym rejonie to wynika wyłącznie ze skrętu w ulice Kościuszki. Proszę przejachac ta drogę o godz 17. Jest pusto. Podobny paraliż spotkał nas podczas remontu drogi Kościuszki było widać to. Zapraszam inicjatora tym zmianom aby dostali sie teraz z innej strony do wjazdu na ul. Pulaskiego od strony zeromskiego. Przeciec o 15 stoi sie w korku już na rondzie z ul. wojska polskiego. Naprawdę gratuluje. Moze warto by było sprawdzić monitoring i częstotliwość ruchu

 6. 6
  +6
  ~ Jasiuu
  Wtorek, 18.04

  Jak ktoś nie umie jeździć, może warto karać mandatem (za blokowanie skrzyżowania), a nie karać wszystkich bo jeden czy drugi nie zostawia miejsca by inni przejechali. Już dosyć zak. skrętu w lewo i nakazu jazdy w prawo w tym mieście.

 7. 7
  +2
  ~ mkt
  Środa, 19.04

  Teren po byłej mleczarni jest to miejsce magiczne i mogło tu powstać piękne, przyjazne ludziom osiedle a powstał koszmarek. współczuję ludziom, którzy będą tam mieszkać, problem wyjazdu z osiedla w godzinach porannego szczytu to będzie tylko jeden z problemów, zbytnie zagęszczenie budynków ograniczy jakąkolwiek intymność i doświetlenie pomieszczeń a widok z balkonu na przeciwległą ścianę sąsiedniego budynku skutecznie ograniczy przyjemność korzystania z balkonu, a wcale nie musiało tak być...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.