Piątek, 7.08.2020, Imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Z Elbląga do Ostródy pojedziemy w ekspresowym tempie. Otwarto kolejny odcinek drogi S7

20.12.2016, 14:30:29 Rozmiar tekstu: A A A
Z Elbląga do Ostródy pojedziemy w ekspresowym tempie. Otwarto kolejny odcinek drogi S7
fot. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Wczoraj,19 grudnia, cztery miesiące przed czasem oddano do użytku kolejne 9 km drogi ekspresowej S7 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Od poniedziałku kierowcy mogą już jeździć obu jezdniami ekspresówki na odcinku Miłomłyn - Ostróda Północ. Spore zaawansowanie robót widać także na pozostałych 5 odcinkach S7 na Warmii i Mazurach o łącznej długości 52,5 km. Latem przyszłego roku gotowa powinna być cała, licząca ok. 130 km trasa nowej "siódemki" z Elbląga do granicy województwa w Napierkach. 

W miniony poniedziałek, 19 grudnia uroczyście otwarto kolejny nowy odcinek S7 prowadzący z Miłomłyna do Ostródy. W ramach inwestycji powstało ok. 9,2 km  dwujezdniowej drogi ekspresowej. Wybudowane zostały drogi serwisowe, obiekty inżynierskie oraz obiekty ochrony środowiska.  Do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej zostały przebudowane dwa węzły drogowe - „Miłomłyn Północ”, „Miłomłyn Południe”.

Umowę na budowę z terminem realizacji do 22 marca 2017 roku podpisano 5 listopada 2014 roku. Wykonawca, konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman, zrealizował inwestycję 4 miesiące przed czasem za kwotę ok. 292,3 mln zł. Odcinek był realizowany w ramach  projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn (S7) - Olsztynek (S51)” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Budowa odcinka Miłomłyn - Ostróda Północ to kolejny etap budowy drogi ekspresowej  S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków. W województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już 80 km tej trasy na odcinkach: Elbląg - Pasłęk (13,7 km), Pasłęk - Miłomłyn (36,5 km) oraz Olsztynek - Nidzica (31,3 km), dzięki czemu czas podróży pomiędzy Elblągiem a Warszawą skrócił się o ok. 20 minut. Dwujezdniowy przekrój drogi przyczynił się też do wyeliminowania nieprawidłowych manewrów wyprzedzania oraz zwiększenia poziomu swobody ruchu. Dzięki dostępności do drogi jedynie poprzez węzły wyeliminowano ryzyko zdarzeń związanych z włączaniem się do ruchu takich jak, np. wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

W budowie znajduje się obecnie jeszcze 5 odcinków S7 o łącznej długości 52,5 km. Są to: obwodnica Ostródy o długości 9,7 km (umowny termin realizacji - 15.8.2017 r.), odcinek Ostróda - Rychnowo o dł. 8.8 km (termin realizacji - 22.6.2017 r.), odcinek Rychnowo - Olsztynek o dł. 11,3 km (termin realizacji - 22.6.2017 r.), Obwodnica Nidzicy o dł. 9,1 km (termin realizacji - 15.5.2017 r.), oraz odcinek Nidzica - Napierki o dł. 13,6 km (termin realizacji - 15.5.2017 r.). W rezultacie na koniec 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim od Elbląga w kierunku Warszawy będzie w klasie S.

Ponadto w budowie jest także odcinek drogi S7 między Elblągiem a Gdańskiem. Są to dwa odcinki Koszwały - Nowy Dwór Gdański i Nowy Dwór Gdański - Kazimierzowo o łącznej długości 39,6 km, które zgodnie z umową mają być gotowe do 9.10.2018 r.


fot. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +36
  ~ klik
  Wtorek, 20.12

  I to jest ta nasza Polska w ruinie wg PiS-u?

 2. 2
  +25
  ~ tt
  Wtorek, 20.12

  Na otwarciu cała pisowska banda była. Chociaż nie mają z tym nic wspólnego.

 3. 3
  +20
  ~ wierzący ale nie w sukienki
  Wtorek, 20.12

  Pogonić PIsiorów .Oni będa budować kościoły i plebanie dla klechów

 4. 4
  +2
  ~ jotel
  Wtorek, 20.12

  A od kiedy "7" jest na Warmii? Ciekawostka.....

 5. 5
  +1
  ~ mius
  Wtorek, 20.12

  ~klik : Polska w ruinie to nie budowa dróg ekspresowych tylko budowa autostrad. Wiesz ile firm splajtowało, ilu pracowników zwolniono, ilu nie dostało ani grosza za wykonaną pracę? Pamiętaj więc - wioząc wygodnie swój tyłek po A 1 - że wielu z tych, którzy ją budowali jest właśnie w ruinie...

 6. 6
  +6
  ~ nico
  Wtorek, 20.12

  "za 500 zł ludzie sobie do gardeł skoczą ot co naczelnik szykuje, jeszcze "pracowitymi" związkowcami straszy"

 7. 7
  0
  ~ budzik
  Wtorek, 20.12

  Jakby PO zostało przy władzy to ten odcinek oddany byłby nie pół roku przed terminem tylko dwa lata po. Byłoby też kilkudziesięciu wykiwanych podwykonawców. Na szczęście Sławek zegarek pojechał na Ukrainę wdrażać swój sposób zarządzania. Jedno jest pewne jak zrealizuje to co w Polsce, to wróci w trumnie albo w urnie. Na wschodzie zasady są proste nikt nie da się wykiwać tym bardziej obcemu.

 8. 8
  +4
  ~ observer
  Wtorek, 20.12

  Tak, piękne mamy drogi wybudowane przez PO, wystarczy przejechać się do Tolkmicka, ciekawe tylko ile będą jeszcze kosztowały remonty i ilu ludzi zostało z długami. Ważne ,że Sławek dostał zegarek. Przykład modelowego zarządzania i nadzorowania inwestycji przez PO i PSL mamy na budowie toru łyżwiarskiego. Aż strach pomyśleć o tym ,że zaczną budować linie tramwajowe, to dopiero będzie armagedon.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.