Niedziela, 24.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Powiat dołożył do ronda, teraz dorzuci się do odnowy ul.Płk.Dąbka. Miasto zrealizuje kolejną inwestycję ze Starostwem

18.10.2016, 14:30:08 Rozmiar tekstu: A A A
Powiat dołożył do ronda, teraz dorzuci się do odnowy ul.Płk.Dąbka. Miasto zrealizuje kolejną inwestycję ze Starostwem
Fot. Ryszard Biel

Starostwo Powiatowe w Elblągu dołoży Miastu 110 tys. zł do przebudowy odcinka ul. Płk. Dąbka, między ulicami Piłsudskiego a Królewiecką. Inwestycja, która ma być realizowana w przyszłym roku, związana jest z oddaniem do użytku nowej siedziby sądów przy Dąbka. Zakres prac obejmować będzie m.in. przebudowę dwóch skrzyżowań z ulicami Pionierską oraz Cichą i Brzozową. 

Dzięki partnerskiej współpracy Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Elblągu, obecnie w mieście realizowana jest przebudowa ul. Konopnickiej, wraz z budową ronda na skrzyżowaniu tej ulicy z aleją Niepodległości. Powiat Elbląski dołożył do wartej 1 mln 183 tys. zł inwestycji, kwotę 90 tys. zł.

Udzielona przez Powiat finansowa pomoc, może wydawać się niewielkim wsparciem, jednak nie wymiar finansowy był tu najważniejszy. Dzięki partnerskiej współpracy Powiatu i Miasta, samorząd Elbląga mógł sięgnąć po dofinansowanie na realizację tej inwestycji z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 (ratusz otrzymał dodatkowe punkty do rankingu). Miasto niedawno zrewanżowało się Starostwu przekazaniem dotacji na inną inwestycję drogową. Miejskie środki w wysokości 90 tys. zł przeznaczone zostaną na przebudowę około dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej w gminie Milejewo, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 509 do miejscowości Kamiennik Wielki.

W przyszłym roku planowane jest kolejne wspólne działanie obu instytucji. Tym razem Powiat ma być partnerem Magistratu przy realizacji przebudowy ul. Płk. Dąbka na odcinku od Piłsudskiego do Królewieckiej. Zadanie zostało już złożone przez Miasto do kolejnej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Głównym celem tej inwestycji ma być lepsze skomunikowanie, budowanej obecnie przy ul. Płk. Dąbka, nowej siedziby elbląskich sądów. Zadanie polegać będzie na przebudowie ul. Płk. Dąbka w obszarze zjazdu do powstającego obiektu Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego na wysokości ul. Uroczej. Przebudowane zostaną dwa skrzyżowania: ul. Płk. Dąbka z ul. Cichą i ul. Brzozową oraz  ul. Płk. Dąbka z ul. Pionierską. Ponadto na całym odcinku ulicy Dąbka między ulicami Piłsudskiego a Królewiecką, ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa (po wcześniejszym wzmocnieniu jej konstrukcji). 

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej elbląscy radni głosować będą nad uchwałą w sprawie realizacji tej inwestycji w partnerstwie ze Starostwem Elbląskim. 

Umowa o partnerstwie z Powiatem Elbląskim podpisana będzie na czas określony, tj. do zakończenia realizacji i rozliczenia inwestycji (31.12.2017 r.), pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Inwestycja będzie realizowana przez Gminę Miasto Elbląg jako Beneficjenta. Powiat Elbląski, występujący w roli Partnera, przekaże na ten cel Beneficjentowi środki w wysokości 110.000 zł

- czytamy w uzasadnieniu uchwały.

O tym, czy Miasto otrzyma środki z rządowego programu dowiemy się do końca października. Do tego czasu Wojewoda ogłosić ma wstępną listę rankingową wniosków spełniających wymogi formalne wraz z ich oceną merytoryczną.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 18.10

  W końcu prezydent, który robi nie gada, biadoli, krytykuje i politykuje tylko robi! Nie myślałem, że kiedykolwiek to powiem ale....nie ma i nie będzie kontrkandydata dla Wróblewskiego bo to co zrobi otworzy oczy nawet pislamistom a peowcy w końcu zrozumieją jak powinno być....Tylko mam apel do pana prezydenta. Niech pan nikomu nie ufa bo "....wszy i gnidy..." są uśpione....

 2. 2
  +10
  ~ pampi - ZAWADA
  Wtorek, 18.10

  Współpraca ..warta naśladowania i pochwały , uwielbiam takie wiadomości .

 3. 3
  +1
  ~ jesiotr
  Środa, 19.10

  Brawo za współpracę miasta oraz powiatu! Raz ja pomogę Tobie, raz Ty pomożesz mi - i tak właśnie powinna wyglądać wzajemna pomoc sąsiadujących ze sobą jednostek samorządu terytorialnego! Takie pozytywne przykłady działania władz lokalnych to ja lubię :)

 4. 4
  --1
  ~ szczera
  Środa, 19.10

  Może ktos w końcu dorzucił by kasy na remont tych krótszych uliczek przy nieskończonej ul.Robotniczej ,gdzieobnizone są nie wszystkie chodniki dla rowerów ,a ulica taka jak Helska przy dobrej pierwszej ulewie będzie jak bagno wyglądać .Jak tak można partaczyc robotę jednego nieskonczyc zaczynać następne żenada !!!😞

 5. 5
  +1
  ~ a
  Środa, 19.10

  A Wojewoda i Marszałek na co czekaja dają kasę na olsztyn a dla Elbląga to zapomnieli .

 6. 6
  0
  ~ swojak
  Środa, 19.10

  OD SAMEGO POCZATKU JUZ W ZARODKU BYLO WIADOMO ZE ZAROWNO TERMIN UKONCZNIA SLAWETNEGO RONDA OSEMKOWEGO NIE GRA ROLI TAK JAK OD POCZATKU KOSZTA Z JEGO BUDOWA TEZ NIE GRAJA ROLI TO BYLO Z GORY ZAPLANOWANE !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.