Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ścieżka rowerowa Fromborska – Zajazd – Krasny Las. Urzędnicy pytają mieszkańców

26.09.2016, 14:54:39 Rozmiar tekstu: A A A
Ścieżka rowerowa Fromborska – Zajazd – Krasny Las. Urzędnicy pytają mieszkańców
fot. nadesłane

Gmina Miasto Elbląg przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie dla projektu pn. „Budowa systemu ścieżek rowerowych w Elblągu: Fromborska – Zajazd – Krasny Las”. Jednym z elementów tych przygotowań jest ankieta skierowana do mieszkańców miasta mająca za zadanie rozpoznać potrzeby rowerzystów, którzy korzystać będą z planowanego odcinka. Zachęcamy więc mieszkańców do wypełnienia ankiety. 

 

Kontynuacja ścieżki - plany

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, zwłaszcza mieszkańców rejonu ulicy Fromborskiej do dzielnicy Krasny Las, jak również turystów korzystających ze ścieżek rowerowych w otoczeniu sąsiadującej z tymi terenami Wysoczyzny Elbląskiej, Miasto zamierza po uzyskaniu dofinansowania unijnego rozbudować ścieżkę rowerową w ul. Fromborskiej. Przygotowywana inwestycja będzie polegała na budowie trasy pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Fromborskiej – od ul. Kruczkowskiego (Zajazd) do ul. Lema (Krasny Las), wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, tj. oświetleniem, wiatami przystankowymi oraz małą architekturą (ławki, śmietniki).

 

Jak dotychczas powstawała ścieżka 

Projekt przewiduje kontynuację ścieżki rowerowej w ul. Fromborskiej, zrealizowanej na odcinku od rzeki Babica do ul. Kruczkowskiego (Zajazd) na przełomie 2014 i 2015 roku. Potrzeba realizacji przedmiotowego zadania została poparta już w 2014 r. – wniosek został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w edycji 2014/2015, a następnie w edycji 2015/2016, w której uzyskał drugie miejsce w swoim okręgu z liczbą 397 głosów. Podobnie jak etap II, etap I tego zadania został również zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w edycji 2013/2014, zaś wykonanie dokumentacji technicznej dla tego projektu – w edycji 2012/2013.

 

ANKIETA

Zapraszamy Państwa do wypełnienia anonimowej ankiety, niezbędnej do przeprowadzenia analizy potrzeb, zgodnie z wymogami konkursu unijnego.

 

Formularz ankiety dostępny jest:

• w wersji elektronicznej na stronie Elbląg Konsultuje: http://konsultacje.elblag.eu/konsultacje/konsultacja/8,analiza-popytu-na-uslugi-zwiazane-z-realizacja-pro 

• w wersji papierowej w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1

Ankiety należy wypełnić do dnia 30 września br., wysyłając wersję elektroniczną poprzez platformę Elbląg Konsultuje, bądź zostawiając wypełnioną wersję papierową w Punkcie Informacyjnym Urzędu.

 

Serdecznie dziękujemy za poświęcenie czasu i wypełnienie ankiety.
 

Łukasz Mierzejewski 

Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ pietia
  Poniedziałek, 26.09

  Proszę mi powiedzieć, kto i w jakim celu buduje te żółte płoty wzdłuż ścieżek rowerowych?

 2. 2
  +3
  ~ inżynier
  Poniedziałek, 26.09

  Jak jest skarpa odowiedniej wysokości to przepis nakazuje. No i stawiają, stawiają, stawiają ... nawet jak skarpy nie ma :-))))))))))))))

 3. 3
  0
  ~ Derwisz
  Wtorek, 27.09

  A co ze ścieżką przez Grunwaldzką do ronda Kaliningrad? Tam to już psy czym innym szczekają? To jest wizytówka wjazdowa do naszego miasta - a wygląda jak pożal się Boże głęboki PRL. Kto szedł chodnikami na tej ulicy to poświadczy. Złamać nogę nie trudno.

 4. 4
  0
  ~ rowerzystka
  Wtorek, 27.09

  ścieżka, alb jakieś pobocze, to by się przydało w drodze na suchacz. samochody pędzą tam jak szalone. nie zwracają uwagi na rowerzystów, wymijają na odległość lusterka

 5. 5
  0
  ~ mieszkaniec Bielan
  Wtorek, 27.09

  Trasa pieszo-rowerowa wzdłuż Fromborskiej - od Ogólnej do rzeki Babica powinna zostać poszerzona i wyremontowana. Ścieżka z polbruku jest za wąska, na dodatek osuwa się grunt od strony rowu, przez co "rozchodzą się" płytki polbruku. Jazda tą ścieżką to duże wyzwanie. A przecież ziemi miejskiej tam nie brakuje - jest duży pas zieleni od strony działek i nowych osiedli mieszkaniowych, wystarczyłoby więc nieco poszerzyć chodnik i ścieżkę. Poza tym kiedy wreszcie Zakład Zieleni Miejskiej uporządkuje teren sąsiadujący z osiedlem Jankowiaka (te wyższe budynki wielorodzinne)? - Zadbano tylko o odcinek sąsiadujący z osiedlem Mytycha, obok Okrężnej, a dalej jest niewyrównany teren, zachwaszczony, z resztkami gruzu, z wystającymi płytami betonowymi i metalowymi prętami. Brzydko i niebezpiecznie.

 6. 6
  0
  ~ Jasiu
  Wtorek, 27.09

  Może warto w miejscowości/dzielnicy Zajazd od strony Krasnego Lasu postawić znak terenu zabudowanego?? Brak tego znaku oznacza, że można tam jechać 90 km/h, piesi po zmroku muszą mieć odblaski, i policja nie może prawa jazdy zabierać za 50 +, mimo, iż znak o końcu terenu jest postawiony. Znaku nie ma minimum od wiosny, policja powinna o tym wiedzieć ponieważ jeżdżą tą drogą bardzo często na kontrole do Krasnego lasu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.