Poniedziałek, 5.12.2022, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Oświetlenie już jest, teraz czas na chodnik i jezdnię. Pętla na Skrzydlatej zmieni się w tym roku

27.09.2016, 07:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
Oświetlenie już jest, teraz czas na chodnik i jezdnię. Pętla na Skrzydlatej zmieni się w tym roku
Fot. Ryszard Biel
Dopiero co zakończyła się modernizacja pętli autobusowej przy ul. Łódzkiej, a wszystko na to wskazuje, że jeszcze w październiku rozpocznie się przebudowa kolejnej, znajdującej się na Zatorzu pętli dla autobusów komunikacji miejskiej. Miasto dzięki poprzetargowym oszczędnościom zamierza wykonać nową nawierzchnię pętli przy ul. Skrzydlatej. Tymczasem korzystający z niej pasażerowie od kilku dni mogą już cieszyć się z oświetlenia tego miejsca. 
 
Funkcjonująca od 4 latach pętla autobusowa przy ul. Skrzydlatej (tuż przy drodze dojazdowej do lotniska i ogródków działkowych), miała stanowić jedynie tymczasowe rozwiązanie na okres prac związanych z odwodnieniem dzielnicy Zatorze (roboty wymagały wówczas zamknięcia dla ruchu pętli przy Łódzkiej). Pętla spotkała się jednak z wieloma pozytywnymi opiniami mieszkańców, więc ZKM postanowił ją pozostawić, dzieląc po równo zatrzymujące się dotychczas wyłącznie przy ul. Łódzkiej linie autobusowe. Obecnie pętla przy Skrzydlatej jest przystankiem początkowym i końcowym dla autobusów nr 8 i 19, a pętla przy Łódzkiej dla linii 6 i 13.
 
Obecnie pętlę przy Skrzydlatej tworzy jedynie stara wiata przystankowa. Do niedawna, po zachodzie słońca, miejsce to spowijały ciemności. Od minionego weekendu pasażerowie nie muszą już po zmroku błądzić po pętli w ciemnościach. Plac przy ul. Skrzydlatej rozświetliły cztery latarnie uliczne. Pierwsza z nich o wysokości 6 m ze źródłem światła LED 36W, stanęła w pobliżu przejścia dla pieszych przez ul. Skrzydlatą. Kolejne trzy o wysokości 9 m ze źródłami światła LED 139W, ustawiono wokół pętli autobusowej. Wszystkie oprawy zainstalowano na ocynkowanych słupach stalowych.
 
Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrało przedsiębiorstwo Elektromet z Gronowa Górnego, a wykonawcą prac była elbląska firma Elmar Electric. Zadaniem wykonawcy była m.in. budowa linii kablowej od istniejącej latarni oświetleniowej, wykonanie przewiertu sterowanego pod jezdnią ul. Skrzydlatej oraz ustawienie czterech latarni oświetleniowych. - Wszystkie prace wykonaliśmy w zeszłym tygodniu. Obecnie trwa procedura odbiorowa - powiedział nam kierownik robót z firmy Elmar Electric. Wartość prac wyniosła 23 tys. 981 zł brutto.
 
To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Zatorza. Jak udało nam się dowiedzieć, Miasto jeszcze w tym roku planuje wykonać nową nawierzchnię pętli przy Skrzydlatej. Po przetargu na wykonanie modernizacji pętli autobusowej przy ul. Łódzkiej, Magistratowi udało się zaoszczędzić środki, które przeznaczone zostaną na wykonanie asfaltowego dywanika na pętli przy Skrzydlatej. Zakres prac obejmować ma także wykonanie w tym miejscu chodników i peronu przystankowego. Szacunkowy koszt tego zadania wynosić może około 150 tys. zł. Dokładna kwota znana będzie po negocjacjach z firmą, która wykonywała prace przy ul. Łódzkiej, gdyż inwestycja ta stanowić ma zamówienie uzupełniające.

 
Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Prezio
  Wtorek, 27.09

  A co Elektromet już nie daje rady,szuka podwykonawców? Pewnie zadanie ich przerosło he he

 2. 2
  --1
  ~ asd
  Wtorek, 27.09

  Powiem tak, tak powinien dojezdzac tramwaj! mam na mysli Zatorze.

 3. 3
  +1
  ~ pierre
  Środa, 28.09

  Na tak małym placu 3 lampy bajka.W centrum miasta park Rycerska nie ma ścieżki od lat 50-tych.Lampy nie uświadczysz!! .Scieżka jest zaczęta od ul .Janowskiej.Po kilku metrach zaniechano dlaczego?W ulewy błoto w upały tumany kurzu!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0625329017639