Wtorek, 27.10.2020, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Modrzewina powoli zapełnia się. Powstaje kolejny zakład - tym razem z branży reklamowej

10.09.2015, 13:02:31 Rozmiar tekstu: A A A
Modrzewina powoli zapełnia się. Powstaje kolejny zakład - tym razem z branży reklamowej
Na działce przy ul. Czuchnowskiego wylano już fundamenty pod pierwszy budynek firmy Vivenge (Fot. Adrian Sajko)

Na Modrzewinie rozpoczęła się budowa dziewiątego zakładu produkcyjnego. Jego inwestorem jest działająca w branży reklamowej spółka Vivenge z Siedlec. Do połowy listopada br., przy ul. Czuchnowskiego powstać ma centrum regionalne o przeznaczeniu serwisowo – magazynowym siedleckiej firmy. Zatrudnienie w nim znaleźć ma minimum 10 osób.

Mająca swoją siedzibę w Siedlcach spółka Vivenge, zajmuje się produkcją i dystrybucją elementów reklamowych i użytkowych oraz oznakowania zewnętrznego, wyposażenia meblowego oraz artykułów wspierających sprzedaż.

Całkiem niedawno, bo w połowie tego roku spółka Vivenge otrzymała zezwolenie na rozpoczęcie działalności na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego, który wchodzi w skład Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja w Elblągu zlokalizowana będzie na działce o powierzchni prawie 6800 m2 przy ul. Antoniego Czuchnowskiego. W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się stacja energetyczna należąca do spółki Energa-Operator. Inwestor dość szybko przystąpił do budowy swojego obiektu na Modrzewinie. Na przełomie sierpnia i września wylano już fundamenty i posadzkę pod budowę pierwszego obiektu.

Jak wynika z wydanego przez Miasto pozwolenia na budowę, w pierwszym etapie na działce przy ul. Czuchnowskiego stanie obiekt o całkowitej powierzchni 750 m2

– informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.

Budynek, w którym mieścić się będzie centrum regionalne firmy Vivenge o przeznaczeniu serwisowo – magazynowym, ma być gotowy do 15 listopada 2015 r. Funkcjonować w nim będzie zakład produkcji elementów identyfikacji wizualnej i artykułów wspierających sprzedaż. W zakresie prac przewidzianych w ramach pierwszego etapu tej inwestycji, przewidziano także realizację infrastruktury towarzyszącej.

W ramach inwestycji powstanie regionalne centrum logistyczne, dzięki któremu firma osiągnie większą elastyczność realizacji procesu produkcji, a także umożliwi elastyczniejsze zarządzanie projektami poprzez szybszą dystrybucję i serwis produktów. Powstanie nowy zakład produkcyjno-usługowy, przez co zwiększone zostaną moce przerobowe firmy jako całości

– informuje Marcin Kuchciński, dyrektor departamentu pozyskiwania inwestorów w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, od której inwestor z Siedlec otrzymał zezwolenie na rozpoczęcie działalności w Podstrefie Elbląg.

Jak podaje W-MSSE, w wyniku tej inwestycji poniesione zostaną nakłady w wysokości co najmniej 1,7 mln zł i utworzonych będzie minimum 10 nowych miejsc pracy. Zakończenie podzielonej na etapy inwestycji, planowane jest do końca 2017 r.

Powstający w Elblągu obiekt, budowany jest w ramach unijnego projektu, dotyczącego wdrożenia przez siedlecką firmę innowacji produktowych w branży identyfikacji wizualnej. Oprócz elbląskiego zakładu, spółka zmierza otworzyć kilka tego typu centrów regionalnych w Polsce. Oddziały firmy powstać mają jeszcze m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Krapkowicach koło Opola, Trzebini koło Krakowa oraz Dąbrówce Wielkiej pod Łodzią.

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ powiec
  Czwartek, 10.09

  Wszystko fajnie ale żeby coś zmienić na lepsze na elbląskim rynku pracy to takich zakładzików każdego roku powinno powstawać min 20!;) Ale dobre i to cieszmy się z tego co mamy, niech żyje "zielona wyspa"!;)

 2. 2
  --5
  ~ Mors
  Czwartek, 10.09

  Nie szkoda terenu na takie zakłady nie produkcyjne.

 3. 3
  +6
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 10.09

  Lepszy Rydz niż nic . Po za tym powstawanie kolejnych zakładów , przyczynia się do zwiększenia zainteresowania miejscem, przez innych ewentualnych inwestorów .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1204929351807