Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Sopocki Posteor rozwija działalność w Elblągu. Wybuduje na Modrzewinie drugą halę produkcyjną

29.07.2015, 07:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Sopocki Posteor rozwija działalność w Elblągu. Wybuduje na Modrzewinie drugą halę produkcyjną
Fot. Adrian Sajko

Działająca od czterech lat na terenie Modrzewiny firma Posteor, rozbudowuje swój zakład produkcyjny. Sopocka spółka jest w trakcie budowy drugiej hali o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych. Dodatkowy obiekt będzie pełnić funkcje remontowo - montażowe. Jego oddanie do użytku planowane jest jesienią tego roku.

Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Technicznego Posteor Sp. z o. o. z siedzibą Sopocie, działa w branży metalurgicznej od 1976 roku. Na terenie Elbląga, gdzie istnieje Oddział Techniczny, firma obecna jest od 13 lat. W 2009 r. spółka otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przystąpiła do budowy swojego nowego zakładu na terenie elbląskiej Modrzewiny. W lipcu 2011 r. przy ul. Kwiatkowskiego powstała hala produkcyjna o powierzchni ok. 1523 m2 z budynkiem socjalno- biurowym o wielkości 323 m2. Warto przypomnieć, że wówczas był to drugi (po fabryce firmy Avante) zakład produkcyjny, który rozpoczął działalność na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego.

Firma Posteor w swojej fabryce na Modrzewinie zajmuje się głównie produkcją części, serwisowaniem oraz modernizacją urządzeń energetycznych. Działalność ma charakter zakładu produkcyjno - doświadczalnego z zapleczem projektowym, w ramach którego wykonywane są części i podzespoły głównie do turbin parowych i innych maszyn przepływowych. Przedsiębiorstwo zajmuje się również demontażem elementów turbin parowych i urządzeń przepływowych, wykonywaniem elementów zamiennych oraz ponownym ich montażem.

Rozwijająca się firma, pierwsze przymiarki do budowy drugiej hali wykonała już w 2013 r. Właściciele zakładu, początkowo na jego realizację zamierzali pozyskać środki unijne. Gdy to się nie udało, wiosną tego roku rozpoczęli wznoszenie dodatkowego obiektu z własnych funduszy.

Nowa hala, która będzie pełnić funkcje remontowo – montażowe, zostanie usytuowana równolegle do już istniejącej hali produkcyjnej. Na powierzchni około 1100 m2, prowadzona będzie część procesów przeniesionych z istniejącej hali produkcyjnej.

Inwestycja wynika z konieczności rozdzielenia technologii, jakie dotychczas prowadziliśmy w naszym zakładzie. Pierwsze prace budowlane związane z palowaniem terenu i wylaniem fundamentów nowej hali, rozpoczęły się wiosną. Za kilka tygodni, w sierpniu rozpoczną się roboty związane ze wznoszeniem stalowej konstrukcji obiektu. Całość ma się zakończyć do połowy października br. Wyposażony w nowe maszyny obiekt, chcielibyśmy oddać do użytku już jesienią

– mówi Jerzy Gronert, prezes zarządu firmy Posteor.

Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie w Elblągu około 45 osób. W związku z powstaniem drugiej hali, władze spółki nie wykluczają, że pracę w niej znają kolejni fachowcy.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ realista
  Środa, 29.07

  Stawiam ze zatrudnia gora 5 osob.

 2. 2
  +2
  ~ specjalista
  Środa, 29.07

  bo więcej nie potrzeba?

 3. 3
  +16
  ~ milk
  Środa, 29.07

  dobre i 5 osób. niech kazdy prowadzacy dzialalnosc zatrudni przynajmniej jedną osobę to bezrobocie o połowe spadnie!

 4. 4
  +5
  ~ jacek
  Środa, 29.07

  realista Mongole, za robote się bierz. nawet 3 miejsca będą ok

 5. 5
  +8
  ~ pozytywna informacja
  Środa, 29.07

  no i fajnie, zatrudniajcie, szczęść Boże!

 6. 6
  --5
  ~ ja
  Środa, 29.07

  Rzyczę wam sukcesów w pracy u posteorów -bez wypłaty he he he ja już tam pracowałem.

 7. 7
  +5
  ~ Krzysztof
  Środa, 29.07

  Do "Ja" - Ty i praca gdziekolwiek? Nie wierzę, no chyba że w charakterze specjalisty od ortografii.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.