Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Panieńska, Witkiewicza i Sopocka z nowymi latarniami. W kolejce Grunwaldzka i Świerkowa

19.06.2015, 12:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Panieńska, Witkiewicza i Sopocka z nowymi latarniami. W kolejce Grunwaldzka i Świerkowa
Fot. Adrian Sajko
REKLAMA

Z każdym rokiem na elbląskich ulicach rośnie liczba energooszczędnych i wydajniejszych latarni. Tylko w tym roku miejskie arterie rozświetli ponad 120 nowych lamp. Nowością na ulicach będzie oświetlenie ledowe, które pojawi się wzdłuż odcinka chodnika Al. Grunwaldzkiej. Jego montaż rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Ze zmodernizowanego oświetlenia drogowego cieszą się już mieszkańcy ulic: Witkiewicza, Sopockiej i Panieńskiej. W najbliższych dniach do grona zadowolonych dołączą także elblążanie mieszkający na ul. Świerkowej. Tu prace związane z wymianą latarni już trwają.

Na mocy porozumienia z Miastem, od 5 lat za utrzymanie, budowę i modernizację oświetlenia drogowego w Elblągu, odpowiada spółka Energa Oświetlenie z Sopotu. W tym roku firma z własnych środków przeznaczy ok. 350 tys. zł na wymianę starych i montaż nowych opraw oświetleniowych na wybranych ulicach miasta. Ponadto dodatkowe 200 tys. zł, pochodzące z budżetu miasta oraz spółki Energa Oświetlenie, pozwoli zrealizować kolejne inwestycje związane z oświetleniem ulic w Elblągu.

Sopocka firma zakończyła niedawno montaż 7 energooszczędnych opraw sodowych na odcinku ul. Witkiewicza (wzdłuż budynków 1-13). Prace zakończyły się także na ulicach Sopockiej i Panieńskiej. Łącznie wymieniono tam 17 betonowych słupów z lampami rtęciowymi, które zastąpiono słupami stalowymi z energooszczędnymi oprawami sodowymi.

W chwili obecnej Energa Oświetlenie prowadzi wymianę słupów i opraw na ul. Świerkowej. Łącznie na tej ulicy ustawionych zostanie 8 stalowych słupów z oprawami sodowymi, które zastąpią betonowe słupy z oświetleniem rtęciowym.

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy modernizację oświetlenia Alei Grunwaldzkiej. Na odcinku od zjazdu do hipermarketu E.Leclerc aż do ul. Rawskiej, stare betonowe słupy zastąpione zostaną nowymi stalowymi. Na każdym z nich zainstalowane zostaną dwa wysięgniki. Wyższy - z oprawą sodową - oświetlał będzie jezdnię ulicy. Z kolei niższy wysięgnik skierowany zostanie na niedoświetlony obecnie chodnik. Do tego celu służyć będą 74 lampy LED

– poinformowano nas w spółce Energa Oświetlenie.

W planach firmy na ten rok pozostają jeszcze trzy zadania. Dwa z nich związane są z oświetleniem nowych placów zabaw w parkach Kajki i Modrzewie. Łącznie ustawionych zostanie tam 12 latarni. Ostatnią inwestycją będzie montaż 3 słupów z oprawami, które oświetlą brakujący fragment ul. Fromborskiej (w pobliżu skrzyżowania z ul. Ogólną). Obecnie sopocka spółka jest w trakcie pozyskiwania dokumentacji projektowej dla tych zadań.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 14

%100.0 %0.0


Galeria / Nowe energooszczędne latarnie ( zdjęć 22 )
Dodano: 2015-06-17 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ucieszona ulica
  Piątek, 19.06

  Dziękujemy;)))

 2. 2
  +2
  ~ mieszkanka
  Piątek, 19.06

  Kiedy beda zamontowane lampy na ul. Dojazdowej wieczorem ciemno strach wracac do domu trzeba jeżdzić TAX,tam wymnieniają a unas nima żadnych nawet starych

 3. 3
  +2
  ~ Arek
  Piątek, 19.06

  Co z latarniami na oboźnej, może zaczniecie od ulic które nie mają oświetlenia ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5159130096436